Головна ТОП У Приірпінні стартує кампанія вакцинації від поліомієліту

У Приірпінні стартує кампанія вакцинації від поліомієліту

Автор: Max

З 1 лютого в Приірпінні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Вона відбуватиметься в рамках Плану реагування на спалах поліо в Україні. Про це повідомляє  Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги.

План передбачає два етапи:

Етап 1. Кампанія щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз відповідно до Національного календаря щеплень. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування. Триватиме цей етап три тижні.

Етап 2. Щеплюватимуть оральною поліовакциною (ОПВ) всіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Дати проведення вакцинації будуть оголошені заздалегідь.

Отримати щеплення можна безоплатно в сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, План реагування на спалах поліо був розроблений у зв’язку з виявленням вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени минулого року. Тоді одна дитина отримала параліч, а 19 мали безсимптомний перебіг. Ще один випадок захворювання на поліомієліт зафіксували в Закарпатті 24 січня ц. р.

«Поліо може загрожувати великій кількості нещеплених або не повністю щеплених дітей невиліковним паралічем (зазвичай ніг) і навіть смертю протягом кількох годин. 5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. 1 із 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя, – повідомляє МОЗ. – Ліків від цієї хвороби не існує. Єдиним і безальтернативним захистом є вакцинація. Рівень охоплення щепленнями від поліо дітей до 6 років менший за 65%».

У Міністерстві відзначають, що обидві вакцини – ІПВ і ОПВ – формують імунітет до поліомієліту: «ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет у кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!  

Джерело

Читати також