Головна НовиниІрпінь Стартувала національна кампанія з вакцинації дітей проти кору

Стартувала національна кампанія з вакцинації дітей проти кору

Автор: Max

17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації проти кору тих дітей, які пропустили планове щеплення через воєнні дії або карантин. Загалом в Україні щеплення потребують 30% дітей, в Ірпінській громаді таких дітей до 5%. Про це журналістам ITV повідомив директор КНП «Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрій Левківський.

За словами Андрія Левківського, наразі проблеми з щепленнями проти кору в Ірпінській громаді немає.

«У нас у громаді з цим проблем майже немає. Кількість тих, хто пропустив щеплення, складає 3-5% від плану. Проблема загалом у тому, що ці діти ще не повернулися до Ірпінської громади після початку повномасштабного вторгнення», — зазначає Андрій Левківський.

Щеплення від кору дітям роблять двічі — у 12 місяців та у 6 років. Мешканці Ірпінської громади, які пропустили планову вакцинацію своїх дітей від кору, можуть звертатися до свого сімейного лікаря та зробити щеплення у своїй амбулаторії.

«Кір – небезпечна хвороба. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 ризикують захворіти. Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація», — наголошує головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У межах загальнонаціональної кампанії заплановано зробити понад 260 тисяч щеплень. Особливу увагу приділятимуть дітям, які переїхали до інших областей.

Читати також