Головна НовиниІрпінь Компенсація за знищене житло: у Дії стартувало бета-тестування подання заяви

Компенсація за знищене житло: у Дії стартувало бета-тестування подання заяви

Автор: Max

18 липня у Дії почалося бета-тестування подання заяв на отримання компенсації за знищене житло. Наразі подати заяви можуть мешканці Мощуна та Бородянки Київської області. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Алгоритм подачі заяв на відшкодування за знищене житло буде схожим на алгоритм у програмі «єВідновлення».

«Громадянам потрібно буде через Дію подати заяву на отримання компенсації. Згодом відкриємо можливість подачі заяви через ЦНАП, нотаріуса чи орган соціального захисту. Після цього комісія, створена при громаді, її розгляне, проведе обстеження житла та прийме рішення щодо призначення компенсації», — зазначають у міністерстві.

Стати тестувальниками у Дії зможуть українці, які:

— досягнули 18 років;

— мають верифікований РНОКПП;

— попередньо надіслали повідомлення про зруйноване майно;

— мають зруйновану домівку на території с. Мощун в Гостомельській територіальній громаді або в смт Бородянка Бородянської селищної територіальної громади Київської області;

— є єдиним власником майна, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП).

Долучитися до бета-тесту можна ТУТ.

Розмір компенсацій визначатиметься за допомогою відкритих та прозорих формул. Ознайомитись із ними можна ТУТ. Компенсацію за знищене житло планують надавати у формі безготівкового сертифікату. З ним можна буде придбати квартиру чи приватний будинок на первинному чи вторинному ринках.

«Згодом буде надана можливість отримання грошової допомоги на будівництво нового приватного будинку тим громадянам, які втратили такий будинок. Отримати нове житло можна буде в будь-якій громаді України, крім тимчасово окупованих територій», — зазначають у Міністерстві.

Компенсація за знищене житло — це частина другого етапу державної політики із забезпечення житлом українців, оселі яких були пошкоджені або знищені через бойові дії. 10 травня був запущений перший етап — «єВідновлення». За цією програмою можна подати заявку на грошову допомогу на дрібний ремонт пошкодженого житла. Максимальна сума виплат — 200 тисяч гривень. Станом на початок липня 136 мешканців Ірпінської громади вже отримали підтвердження про надання фінансової допомоги в межах програми єВідновлення.

Читати також