Головна НовиниІрпінь На медалі, присвячений дітям загиблим під час війни, розмістили рядок з вірша ірпінчанки

На медалі, присвячений дітям загиблим під час війни, розмістили рядок з вірша ірпінчанки

Автор: Max

Бучанська компанія «DFNDRS» створила медаль у пам’ять про українських дітей, які загинули під час війни з російськими окупантами. На її лицьовій стороні вигравіювано рядок з вірша юної ірпінчанки Катерини Товстоног, який вона присвятила загиблим дітям.

«В них було стільки часу, а тепер небуття…», — саме цей рядок розмістили на медалі.

Катерина Товстоног вперше виконала свій вірш «Душі» минулого року біля пошкодженого Ірпінського ліцею «Лінгвіст».

Медаль, на яку нанесли рядки з вірша, створили з частин знищеного між Бучею та Ірпенем російського БТРу. На одній її стороні зображено жінку із закритим обличчям і терновим вінком у волоссі, яка в руках тримає силует дитини. На іншій стороні вигравіювано рядок з вірша та небо й доріжку, якою невинні душі йдуть у кращий світ.

Презентували монету в Києві у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. На презентації була присутня й авторка вірша Катерина Товстоног.

«Катя особисто побачила цей маленький витвір мистецтва і прочитала свій твір на урочистій частині і потім ще кілька раз на прохання офіційних гостей заходу», — розповідає батько Катерини Олександр.

Тепер ця медаль зберігається в окремій експозиції музею, тож усі охочі можуть її побачити.

Нагадаємо, 9 червня в актовій залі Ірпінської міської ради студенти-архітектори презентували свої концепції «Памʼятника Волонтеру», який планують створити в Ірпені.

Читати також