Головна Новини Карплюк позитивно оцінив перспективи ринку нерухомості

Карплюк позитивно оцінив перспективи ринку нерухомості

Автор: Max

Володимир Карплюк, СЕО Інвестиційної групи «Molodist» та Товариства «Відважних», член Ради директорів Конфедерації будівельників України, не бачить причин для обвалу ринку нерухомості в Україні. Своїми думками щодо поточної ситуації на ринку нерухомості та про стабільність квадратного метра він розповів у коментарі сайту КБУ. Про це інформує пресслужба ІГ «Molodist» .

«Більшість гравців будівельної сфери за останні двадцять років вже звикли, що ринок нерухомості періодично лихоманить. Іноді штучно, а іноді через об’єктивні фактори. Українська нерухомість – це певний індикатор. Люди почали довіряти стабільності квадратного метра навіть більше, ніж іноземній валюті. Саме тому навіть негативні економічні прогнози та коливання курсу валюти не змогли нанести значної шкоди будівельному ринку», – зазначив Карплюк.

За його словами, багато людей, роздумуючи над тим, куди вкласти кошти, до 2012 року здебільшого розглядали саме банківські вклади як найбільш надійну інвестицію. Проте криза повернення депозитів, яка «потрусила» звичайних українців через ліквідацію кількох великих банків країни, змусила потенційних вкладників переглянути свої пріоритети. Із 2015 року нерухомість стала пріоритетною у сфері вкладень та інвестицій. Саме з цього періоду у відділах продажів почало з’являтися все більше і більше клієнтів, які купують житло не для себе чи своїх родин, а заради збереження коштів та заробітку. У 2021-му кількість таких покупців зросла до 25–30%.

«З однієї сторони це дуже добре. Адже будівельна галузь, минаючи банківську систему, отримала додаткові інвестиції. А з іншого боку саме ці люди (великі інвестори) на початку 2022 року, коли в суспільстві почали розгойдуватися тривожні настрої щодо перспективи війни, “вийшли з гри”. Уже другий місяць поспіль вони, так би мовити, “залягли на дно” і чекають на більш конкретну інформацію з приводу потенційної військової агресії з боку Російської Федерації. При цьому вони не припиняють переглядати ймовірні об’єкти купівлі, спілкуватися з ріелторами, моніторити ринок, однак кошти майже не витрачають. За винятком лише дуже «смачних» випадків», – зауважив бізнесмен.

Підсумовуючи, Карплюк зазначив:

1. За будь-яких обставин на сьогодні не вбачається причин, які б обвалили ринок нерухомості.

2. Березень і квітень 2022 року можуть стати новим етапом здорожчання житла у зв’язку з гарними новинами зі Сходу України.

«Це поверне в ринок масштабних інвесторів. За даними аналітиків найбільшого каталогу новобудов України ЛУН, підвищення цін на нерухомість уже почалося. Наприклад, станом на 1 лютого 2022 року середня ціна квадратного метра нового житла у Києві виросла на 400 грн – до 35 400 грн, а у Львові – на 500 грн за квадрат, і зараз становить близько 22 200 грн», – відзначив Карплюк.

Пресслужба нагадує, що Володимир Карплюк є одним із засновників Товариства «Відважних» та Інвестиційної групи «Molodist», а також головою Інвестиційної ради Ірпеня.

«Інвестиційна група “Molodist” –  компанія, яка поєднує в собі багаторічний досвід будівництва, досконалі архітектурні  рішення та унікальні технології проєктування і створення нерухомості. Наразі компанія споруджує житлові комплекси в Ірпені та інших населених пунктах Київщини: ЖК “Молодість”, ЖК “Олімп”, ЖК “Фаворит Premium”, ЖК “Irpin City”, ЖК “Chekhov Park”, ЖК “Атмосфера”, а також збудувала найкращі інфраструктурні об’єкти та пам’ятки культури в мальовничому Ірпені», – наголошують в ІГ «Molodist».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Джерело

Читати також