Головна НовиниІрпінь Британський журнал «The British Army Review» опублікував спецвипуск, присвячений битві на річці Ірпінь

Британський журнал «The British Army Review» опублікував спецвипуск, присвячений битві на річці Ірпінь

Автор: Max

Британське видання «The British Army Review» опублікувало спеціальний випуск, присвячений тому, як українські сили зупинили російську армію на річці Ірпінь і не дали ворогу дійти до околиць Києва в лютому-березні 2022 року.

Матеріали в журналі розповідають  про участь в героїчній обороні столиці 2-го мотопіхотного батальйону та допоміжних підрозділів 72-ї механізованої бригади Збройних Сил України. Дослідницька група провела десятки усних інтерв’ю з українськими солдатами та цивільними особами і відвідала максимальну кількість місць у 2022 та 2023 роках.

Снимок экрана 2024 02 20 в 11.12.05

«Польове дослідження в Україні є демонстрацією нашої віри у важливість слухати розповіді тих, хто бере участь у бойових діях. Усні інтерв’ю ставлять людей там, де вони мають бути –  у центр історії. Польові дослідження додають суттєвий контекст, який допомагає зрозуміти вплив географії, тактичний вплив місцевості та геометрії сил, коли вони протистоять одна одній на полі бою», – розповіли представники дослідницької групи.

У спецвипуску детально розповідається про бої, що відбулися 24 лютого в Гостомельському аеропорту, а також про бій біля річки Ірпінь в районі Горенки, Ірпеня, Мощуна та Гути Межигірської.

Снимок экрана 2024 02 20 в 13.48.59

Редактори журналу назвали ці події «битвою за Ірпінь», тому що водний шлях став природною бойовою перешкодою на лінії фронту, яку довелося долати російським військам, а коли українські військові затопили річку, вона стала непрохідним бар’єром.

Снимок экрана 2024 02 20 в 13.48.37

«Незважаючи на ці необхідні обмеження, з битви на річці Ірпінь випливає дивовижна історія. Це історія сучасного бою на близьких дистанціях, людської волі до боротьби, здатності до адаптації та того, як дії окремих осіб, як військових, так і цивільних, знайшли колективну злагодженість, незважаючи на всі обставини. Хоча багато опитаних нами українців вважали, що якась форма боротьби з росією можлива, мало хто міг уявити, що російські війська підуть на Київ», – йдеться у спецвипуску.

Снимок экрана 2024 02 20 в 13.49.09

Варто зазначити, що випуск журналу «The British Army Review» присвячений 2-му механізованому батальйону 72-ї бригади та тим, хто захищав Гостомельський аеропорт. 

З повною версією журналу можна ознайомитися за посиланням.

Читати також