Головна НовиниІрпінь Як в школах Ірпеня впроваджують нові рекомендації МОНу щодо оцінювання (відео)

Як в школах Ірпеня впроваджують нові рекомендації МОНу щодо оцінювання (відео)

Автор: Max

Урок зарубіжної літератури в Ірпінському ліцеї №2. За правильні відповіді шестикласники отримують наліпки. Наприкінці літа неочікувано Міністерство освіти затвердило нові рекомендації щодо оцінювання учнів 5-9 класів. Відповідно до них тепер поточні оцінки, у звичному для усіх розумінні, більше не впливатимуть на формування семестрових оцінок. 

Наталія Семенко, заступниця директора з навчально-виховної роботи Ірпінського ліцею №2:

«На що націлює нас Міністерство? Що ми оцінюємо не процес, а оцінюємо результат. Протягом вивчення всієї теми – це процес. Згідно з новим документом, наказом Міністерства №1093, є оцінювання тільки формувальне, підсумкове і є державна підсумкова атестація. В підсумкове оцінювання входять тільки оцінювання підсумкових робіт груп загальних результатів».

Тож якщо раніше учень отримував оцінки за активність та усні відповіді на уроках і вони враховувалися наприкінці семестру, то зараз до уваги братиметься лише підсумкове оцінювання по кожній із тем.  Принаймні на такому варіанті зупинилися в ліцеї №2. В електронному щоденнику під кожним балом зазначено певну групу загальних результатів та пройдену тему. Тож батьки будуть в курсі поточної ситуації в успішності своїх дітей. 

Наталія Семенко, заступниця директора з навчально-виховної роботи Ірпінського ліцею №2:

«Оцінки будуть! Немає такого, що їх не буде. Різні були варіанти запропоновані Міністерством: і одна контрольна наприкінці семестру,і в кожній темі по одній групі загальних результатів. Ми збиралися дуже багато, з методичною радою, з вчителями, спілкувалися, вирішили, що протягом кожної теми ми оцінюємо всі групи загальних результатів для того, щоб адекватну картину в кінці семестру намалювати».

В Ірпінському ліцеї інноваційних технологій теж довго вивчали й аналізували нові рекомендації. Тут переконані, що поточні оцінки вкрай важливі і їх варто застосовувати.  

Марія Гостін, директорка Ірпінського ліцею інноваційних технологій:

«Колегам не сподобалося, та й мені не сподобалося. Вперше, коли ми почули – без поточних оцінок – це виглядало страшно, тому що всі ми працюємо з дітьми і ми розуміємо, що так не має бути. Але потім ми трошечки згладились, тому що побачили, що є варіанти це зберегти».

Також із нововведень Міністерства освіти – оцінки за зошити теж більше не впливатимуть на семестрову. А щоб сформувати загальну картину про динаміку навчання дитини, і нічого не пропустити, МОН рекомендує учителям вести щоденник спостережень. Там мають нотуватися успіхи кожного учня. Ну і мотивація для дітей активно працювати на уроках – тепер теж  на плечах педагогів. Наліпки, бонуси, заохочення – тут може бути усе, на що вистачить фантазії вчителя і що може замінити поточні оцінки. Освітяни кажуть, враховуючи воєнний стан, вічні тривоги та проблеми в енергетиці, працювати стало ще складніше.

Ірина Бєлова, директорка Ірпінського ліцею №2:

«Реформа поліції почалася із підвищення зарплати, наші молоді поліцейські отримали нові машини, отримали велику зарплату. Реформа медицини почалась з підвищення зарплати. Суттєво! Наші лікарі сімейні відчули, що вони отримують зарплату. У  нас же все починається з реформи. Майже завжди ми стикаємося з тим, що реформа починається за два тижні до початку нового навчального року. Це вже система. Це мало бути з січня принаймні, а краще за рік. Людина мала до цього звикнути, прийняти те, що буде, зясувати для себе, адже мова йде про створення системи оцінювання. Але на жаль це прийшло до учителя, який іде до учня, і за ті самі гроші, які були».

Читати також