Головна НовиниІрпінь В Україні затвердили нові норми будівництва споруд цивільного захисту

В Україні затвердили нові норми будівництва споруд цивільного захисту

Автор: Max

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури затвердило проєкт нових будівельних норм щодо споруд цивільного захисту. Вони передбачають чіткі вимоги до будівництва нових захисних споруд та реконструкції і капремонту існуючих. Про це повідомили у міністерстві.

У нових нормах акцент ставиться і на інклюзивності захисних споруд. Вони мають бути обладнані пандусами або підйомними пристроями та механізмами.

«Окремий важливий аспект проєкту ДБН — інклюзивність захисних споруд. Тут працюємо в рамках флагманського проєкту Міністерства «Безбар’єрне відновлення», метою якого є 100-відсоткова відповідність усіх проєктів відбудови стандартам безбар’єрності. Це стосується і захисних споруд. Важливо, що цей проєкт ДБН ми розробляли великою урядовою командою у співпраці з експертами та громадськістю. Тому тут враховані всі побажання та найкращі практики, які уже втілюються в Україні та інших державах», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій Наталія Козловська.

Також захисні споруди повинні мати системи візуальної та тактильної навігації і контрастне маркування на сходах та порогах. Окрім цього нові захисні споруди повинні мати мінімум одне універсальне санітарно-гігієнічне приміщення.

«Протягом місяця проєкт ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктуванняи будівель. Наголошуємо, що нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 року. До цього часу Мінвідновлення надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їх впровадження на практиці», — зазначають у міністерстві.

Читати також