Головна НовиниІрпінь В Ірпені вперше в Україні «надрукують» приватний будинок

В Ірпені вперше в Україні «надрукують» приватний будинок

Автор: Max

В Ірпені вперше в Україні зведуть приватний будинок за 3D-технологією на принтері українського виробництва. Будувати його будуть у межах благодійного проєкту «Об’єднанні заради перемоги» за підтримки благодійного фонду «Обійми нації». Про це повідомив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

Будинок «надрукують» для ірпінчанки Наталії, родина якої втратила свою оселю під час активних бойових дій у регіоні.

«Кілька років тому вони разом з чоловіком Ярославом власноруч створили своє сімейне затишне житло, де щасливо жили з двома доньками до повномасштабної російської агресії. Багаторазові влучання вщент зруйнували їхню оселю. Після звільнення Ірпеня Ярослав поїхав на схід і віддав своє життя, захищаючи Україну під Бахмутом. Благодійники не могли пройти повз цієї трагічної історії та запропонували швидке інноваційне рішення – буквально надрукувати будинок», — розповідає Олександр Маркушин.

За його словами, роботи вже стартували. Міська рада надала техніку для демонтажу та підготувала все для будівництва, тож скоро на будівельному майданчику почнуть заливати фундамент та друкувати сам будинок.

«Друк основи будинку триватиме всього 5 діб! І це разом із кімнатою безпеки з посиленими бетонними стінами. А далі — комунікації, ремонт та благоустрій подвір’я і це все теж входить у проєкт будівництва від благодійного проєкту “Об’єднані заради допомоги”», — наголошує Ірпінський міський голова.

Варто зазначити, це — не перший в України проєкт будівництва за допомогою 3D — технологій, але перший проєкт саме приватного будинку. За цією ж технологією у Львові зараз зводять школу.

Читати також