Головна НовиниІрпінь В Ірпені відкрили мурал, присвячений Бахмуту та Соледару (відео)

В Ірпені відкрили мурал, присвячений Бахмуту та Соледару (відео)

Автор: Max

Прем’єра пісні «Мурали» української співачки та композиторки Даші Суворової стала емоційною кульмінацією церемонії відкриття нового муралу в Ірпені. Він присвячений нескореним Бахмуту та Соледару. Відтепер про героїчні міста мешканцям та гостям Ірпеня нагадуватиме це велике зображення пачки солі зі знищеного підприємства «Артемсіль».

Вікторія, переселенка з Бахмуту:

«Ми самі з Бахмуту, тому для нас це наш символ, нашого міста. І нам дуже приємно, що ми в цьому місті зараз знаходимося і частинка нашого міста також з нами тут».

Олександра, переселенка з Бахмуту:

«Мені дуже подобається, тому що я з міста Бахмут. Гарний, дуже гарний. Дуже сподобалося — це пам’ять».

Даша Суворова – теж із Бахмуту. Саме вона й стала ініціаторкою створення муралу.

Даша Суворова, ініціаторка проєкту, співачка:

«Я не маю можливості поїхати в своє рідне місто Бахмут. Тому Ірпінь став для мене маленьким домом, куди я можу приїжджати. І дуже рада, що тепер буде ця стіна незламності».

Творчий задум співачки втілив у життя український художник Іван Шульгін. Він розробив ескіз малюнку та наніс його на стіну ірпінського будинку у центрі міста.

Іван Шульгін, художник:

«Наші ідеї співпали і ми зробили цей сумісний проєкт. На якому, ви бачите, пачка, як такий головний символ і такі слова: «Бахмут з тобою Ірпінь»».

Створити мурал митцям допомогли товариство «Відважних» на чолі із Володимиром Карплюком та Ірпінська міська рада.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Між містом-героєм Ірпінь та містом Бахмут, Соледар дуже є багато спільного. Наше місто рік тому захищалися від російської навали і ми перемогли. І сьогодні Бахмут відомий на весь світ своєю незламністю, своєю відважністю. Це місто теж захищається».

Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей і релігій ІМР:

«І я хочу від нашої ірпінської мистецької інтелігенції, від наших усіх митців, художників, поетів, музикантів подякувати Дарії та Івану. Бо ось цей мурал він дуже символічний. Зв’язок між Ірпенем і Бахмутом, насправді, дуже міцний».

За словами Даші Суворової, мурал в Ірпені перший із трьох. Ще одну упаковку солі вона планує розмістити на стіні в Києві, а пляшку відомого Артемівського шампанського — у Парижі на честь перемоги України. Сьогоднішня ж ситуація в Бахмуті крає співачці серце.

Даша Суворова, ініціаторка проєкту, співачка:

«Я закінчила там музичну школу. Я написала там свої перші пісні».

Нині російські війська нещадно обстрілюють Бахмут, намагаючись зрівняти його із землею. Даша Суворова шукає нові можливості допомоги рідному місту.

Андрій Кошара, керівник ГО «Рух Змін»:

«Ми зараз плануємо разом з Дашою відкрити збір для Бахмутського напрямку для військових потреб, тому будемо дуже раді, якщо ви нас підтримаєте».

Володимир, мешканець Ірпеня

«Хай тримаються, бо ми пережили тут все. І дочекатись перемоги, хай вони тримаються. Бог з ними, ми з ними, вся Україна з ними».

Читати також