Головна НовиниІрпінь В Ірпені відбувся День португальської культури (відео)

В Ірпені відбувся День португальської культури (відео)

Автор: Max

Познайомитися з одним із найкрасивіших міст сонячної Португалії – Кашкайшем, перейнятися етнокультурними традиціями португальців — все це могли зробити ірпінці  в парку імені В. Правика. З нагоди річниці побратимства між Ірпенем та Кашкайшем тут влаштували День португальської культури.

Марина, мешканка Ірпеня:

«Ми знаємо, що міста Ірпінь і Кашкайш є  побратимами. І дуже приємно, що таке гарне місто – наш побратим».

Євгенія Антонюк, керівниця відділу культури, національностей та релігій ІМР:  

«Ми приготували спеціальні подарунки. Це такі символічні бутоньєрки для чоловіків, для жінок – браслети. Тут використано кольори двох прапорів: португальського й українського. Ми сподіваємося, що і гостям, і мешканцям міста сподобається така ініціатива».

Одним із перших таку бутоньєрку отримав Посол Португалії в Україні,  який також завітав на свято.

Антоніу Вашку Алвеш Машаду, Надзвичайний і Повноважний Посол Португалії в Україні:

«Це дуже цінне братерство між Кашкайшем й Ірпенем. Кашкайш знаходиться на півдні Португалії, де я провів частину свого життя. І це братерство підтвердило дружбу між нашими двома країнами та між нашими народами. Ми, як можемо, підтримуємо Вас морально, духовно, а також за допомогою військової зброї».

За допомогою телемосту свої вітання в Ірпінь передали Посол України в Португалії Марина Михайленко та радник міського голови Кашкайша Франциско Крейє. З Ірпеня ж у Кашкайш відправлять особливий прапор дружби від вихованців дитсадка «Віночок». Саме цей садок відновлено після бойових дій завдяки фінансовій підтримці Кашкайша.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Місто Кашкайш дало нам 500 тисяч євро на відбудову садочка. Карлос Карейраш (ред. мер Кашкайша) ще виділяв нам гуманітарну допомогу: 50 обігрівачів, генератори на наші медичні заклади. І ще багато гуманітарної допомоги. У найважчий період для нашого міста Кашкайш допомагає не словами, а ділом. Слова вдячності від мене, від нашої управлінської команди та всіх містян!».

Родзинкою свята стала дегустація страв португальської кухні. Національну  їжу цієї країни готувала команда SET Catering під керівництвом відомого шеф-кухаря Ектора Хіменеса-Браво. Він особливо радив гостям скуштувати курку з рисом.

Ектор Хіменес-Браво, шеф-кухар, ресторатор, телеведучий:

«Курка пірі-пірі. Це курка, яка маринується мінімум 48 годин. Є дуже багато спецій. І найбільший секрет — мікс спецій».

Тетяна, мешканка Ірпеня:

«Така трошки з гостринкою, але дуже смачна. Навіть діти їдять. І рис дуже класний!».

А ще завдяки Товариству «Відважних» гості свята змогли скуштувати  найпопулярніший португальський десерт — паштейш.  Його називають солодкою візитівкою цієї країни.

Зоя, мешканка Ірпеня:

«Не знаю з чого воно зроблене… Дуже смачно».

Отже, День португальської культури в Ірпені вдався не лише пізнавальним, але й смачним.

Читати також