Головна НовиниІрпінь В Ірпені триває відбудова приватного сектору на вулиці Багірова та Гостомельському шосе (відео)

В Ірпені триває відбудова приватного сектору на вулиці Багірова та Гостомельському шосе (відео)

Автор: Max

Кілька десятків будівельників на вулицю Багірова приходять щодня із самого ранку. Засукавши рукави, кожен стає до своєї роботи. Місцеві їх вже добре знають.

Микола, мешканець Ірпеня:  

«Я захоплююсь ними. Наскільки вони професіонали, наскільки ставляться до цього з душею. Зараз роблять мені дах і вже закінчують фарбування будинку».

Коли пан Микола повернувся з евакуації, нарахував на своїй старій покрівлі більше 20 чималих дірок. Були пошкоджені стіни, вибиті всі вікна й двері. Тепер же разом із дружиною Галиною та старим добрим псом Семом не натішаться капітальним ремонтом. 

Галина Григорівна, мешканка Ірпеня:

«Велика подяка! Ми б самі не змогли, це дуже важко і фізично, і матеріально, тому ми дуже вдячні»

Разом із цим будинком на вулиці Багірова та Гостомельському шосе зараз капітально ремонтують ще 32 пошкоджені оселі. До робіт залучено водночас шість підрядних організацій.

Дмитро Педченко, представник компанії-підрядника ТОВ «Містобудцентр»:

«Замовник тримає в тонусі. Ми постійно співпрацюємо з технаглядом. Ставлять терміни — якнайшвидше. В принципі, до кінця цього місяця ми повинні впоратися. Я думаю, впораємося однозначно».

Але капітальний ремонт будинків у цьому мікрорайончику – це менша частина з того, що треба зробити. Попереду більш масштабні і довготриваліші роботи.

Будинків, які зводитимуть «з нуля», буде 40. Майданчики під будівництво уже розчищені і чекають на велику техніку.

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«По новому будівництву проєкти вже закінчені, зараз частина ще допроходить експертизу, на частину – на 19 – вже оголошений тендер на закупівлю. Тому найближчим часом, десь менше чим за місяць, буде визначений переможець, підписані договори, і почнеться процес відбудови нових будинків».

Однак є випадки, коли процес демонтажу зруйнованого будинку і будівництво нового ускладнюється. От як у пані Крістіни, сім’я якої мешкає в будинку з трьома господарями. Свою частину родина Крістіни відремонтувала. І тепер демонтувати сусідські – повністю зруйновані – проблематично.  

Крістіна, мешканка Ірпеня:

«У нас армопояс один, стіни одні, фундамент один. Тобто спочатку треба відрізати цей будинок від нашого, а потім вже його зносити».

Попри все, комплексну відбудову приватного сектору на вулиці Багірова та Гостомельському шосе в Ірпені обіцяють завершити до нового року. У рамках проєкту також мають замінити електроопори, огорожі, постелити нове асфальтне покриття на дорозі, облаштувати тротуари.

Читати також