Головна НовиниІрпінь Урсула фон дер Ляєн згадала про Ірпінь на лондонській конференції з відновлення України

Урсула фон дер Ляєн згадала про Ірпінь на лондонській конференції з відновлення України

Автор: Max

Під час свого виступу на конференції з відновлення України в Лондоні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповіла про відбудову Ірпеня. Зокрема, вона згадала історію встановлення сонячної станції на ірпінський ліцей «Мрія» (раніше — школа №17). Про це повідомив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

Свою промову Урсула фон дер Ляєн присвятила переосмисленню Україною свого майбутнього.

«Дозвольте розповісти про школу №17 в Ірпені. Уламки пошкодили дах школи, зруйнували стіни, вибили усі вікна та зруйнували систему опалення. Тому коли діти поверталися до занять, вони робили це в неймовірний холод. Доки місцева неурядова організація не прийшла з простим і креативним рішенням. Вони встановили сонячні панелі на даху, тому діти змогли вчитися в теплі. Це невелике, але значуще використання чистої енергії, щоб оживити повсякденне життя — це лише один приклад, того як Україна не просто відбудовується, а й переосмислює сама себе», — розповіла голова Єврокомісії учасникам конференції.

Сонячну станцію в Ірпінському ліцеї «Мрія» встановили ще у листопаді минулого року. На даху навчального закладу тоді встановили 52 сонячні батареї, які забезпечують автономне функціонування ліцею до чотирьох годин під час відсутності електроенергії.

«Дякую за розвиток освітніх закладів Ірпеня і підтримку наших дітей компанії Unisolar та Фонду Energy Act to Ukraine. Окрема подяка CEO фонду Юліані Оніщук за ініціативу створення всеукраїнського проєкту «100 сонячних шкіл”, пілотною школою якого став саме наш Ірпінський ліцей “Мрія” (школа №17)», — подякував Олександр Маркушин.

Читати також