Головна НовиниІрпінь Українській Вікіпедії 20 років!

Українській Вікіпедії 20 років!

Автор: Max

20 років тому була створена перша стаття українською мовою у Вікіпедії, найбільшій онлайн-енциклопедії людства. За два десятиліття до розвитку Вікіпедії українською долучилися тисячі волонтерів і волонтерок, які створили понад 1 мільйон 306 тисяч статей.

30 січня 2004 року в онлайн-енциклопедії Вікіпедія, що була заснована трьома роками раніше, з’явилася перша стаття українською мовою. Статтю під назвою «Атом» започаткував киянин Юрій Коваль, який на той момент проживав у місті Фудзі, Японія. Ця дата вважається Днем народження української Вікіпедії.

Уже за чотири роки українськомовний розділ Вікіпедії нараховував понад 100 тисяч статей, а на початку 2020 року була створена мільйонна стаття. Сьогодні загальна кількість статей в українській Вікіпедії — 1 мільйон 306 тисяч, і за цим показником вона посідає 14 місце серед усіх 326 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Для порівняння, на першому місці — англомовна Вікіпедія з понад 6 мільйонами 774 тисячами статей.

Сайт української Вікіпедії продовжує бути одним із найчастіше відвідуваних в українському сегменті інтернету. Понад мільярд відвідувань за рік сайт вперше мав у 2022 році, така ж статистика збереглася і у 2023-му.

20 років існування Вікіпедії української мовою, більше мільйона створених статей, у яких загалом зроблено понад 41 мільйон редагувань — це результат роботи тисяч волонтерів, які у вільний час доповнюють і редагують Вікіпедію. На сьогодні в українському розділі онлайн-енциклопедії активними є 3392 редактор(к)и. Приєднатися до спільноти дописувачів Вікіпедії можуть усі охочі.

«Український мовний розділ Вікіпедії не просто існує 20 років. Увесь цей час проєкт розвивали і далі розвивають тисячі волонтерів і волонтерок, які покращують вміст онлайн-енциклопедії, будують вікіспільноту, долучаються до міжнародного вікіруху. Ідея, з якої у 2001 році розпочалася Вікіпедія — створити в інтернеті незалежну і відкриту для всіх базу знань, що обов’язково є надійними і перевіреними, тепер — цілком реальний сайт. Який сьогодні є одним із найбільш відвідуваних у мережі. Допомогти підтримувати українськомовний розділ цього сайту активним і якісним можете і ви, адже долучитися до спільноти редакторів Вікіпедії та інших вікіпроєктів може кожен і кожна», — розповів Ілля Корнійко, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна»

Як і в попередні роки, цьогоріч до дня народження енциклопедії громадська організація «Вікімедіа Україна» проводить Вікімарафон — кампанію з наповнення Вікіпедії якомога більшою кількістю нових статей. Усі учасники, які до 4 лютого включно створять принаймні одну статтю відповідно до правил марафону, отримають сувеніри з логотипом Вікіпедії від організаторів.

У межах Вікімарафону також відбудуться офлайн-зустрічі у низці різних регіонах України — від Прикарпаття до Харківщини — та для українців за кордоном.

Читати також