Головна НовиниІрпінь У Раді Європи відкрили фотовиставку про дітей на війні в Україні

У Раді Європи відкрили фотовиставку про дітей на війні в Україні

Автор: Max

У палаці Європи у Страсбурзі до другої річниці повномасштабної війни в Україні відкрили фотовиставку «Світанок». Вона складається з серії світлин, на яких зображені українські діти, чиї домівки, села та міста були зруйновані окупантами. Про це повідомляє інформагентство «Укрінформ».

Серію світлин створив відомий французький фотограф українського походження Юрій Білак, який фотографує Україну з 2014 року, починаючи з подій Революції гідності.

З початком повномасштабної війни Білак зняв також проєкт про дитинство в зоні бойових дій. На фотографіях діти з Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Бородянки, Чернігова, Новоселівки, Ягідного, Лукашівки, Маріуполя та Вінниці. До кожної світлини додається коротка історія про долю зображеної на ній дитини.

Img 0974

«Ці діти повинні бути в школі, грати з друзями, проводити час зі своїми сім’ями, мріяти про майбутнє. Натомість сотні українських дітей були вбиті, понад тисячу — поранені, а десятки тисяч — викрадені і відправлені до росії, білорусі або на українську територію, що перебуває під російською окупацією», — сказав заступник генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берге.

Img 0971

«За допомогою цих потужних фотографій Юрій Білак розкриває сувору реальність дитинства, затьмарену наслідками російської агресії, і нагадує нам про радощі та безпеку, яких несправедливо позбавлені ці юні душі», — зауважив своєю чергою постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк. Це, на думку українського дипломата, нагадування про спільний обов’язок захищати невинних дітей і невтомно працювати заради світу, де мир, діалог і дипломатія переважають над війною та агресією.

Img 0970

Читати також