Символічні стінописи та графіті в Ірпені, Бучі, Дмитрівці, Харкові та Ізюмі. А тепер і в Бородянці. Серію малюнків у межах свого проєкту «Стійкі кольори» створюють троє митців із Лос-Анджелеса.
Джонні, митець із Лос-Анджелеса:
«Це називається каліграфіті. Я використовую кольори українського прапору і потім імпровізую зі словами. Зроблю гарний і великий напис «Слава Україні» на горі зліва».
Хлопці вже вдруге в Україні. Уперше приїжджали восени минулого року і створили 14 артоб’єктів. У Бородянці ж буде два стінописи: абстракція з написом «Слава Україні» та зображення скрипальки, яка за задумом грає наш гімн. Образ жінки реальний. Її звати Єлена, їй 62 і вона переселенка з Харківщини.
Трістан, митець із Лос-Анджелеса:
«Ми хочемо, щоб люди у нас вдома та в усьому світі розуміли, як це бути громадянином України. Показати, що кожна людина, не важливо, де вона перебуває, відчуває життя. Дати можливість комусь, як громадянину, говорити про свій досвід: як це, коли твій дім руйнують».
Митці разом з координаторкою проєкту Катериною напередодні взяли у скрипальки Єлени інтерв’ю для свого документального фільму. Його вони створюють паралельно з муралами.
Катерина Тимченко, координаторка проєкту «Стійкі кольори» в Україні:
«Ми малюємо патріотичні підтримуючі малюнки на розтрощених будівлях по всій Україні і записуємо інтерв’ю з місцевими мешканцями, які готові поділитися своєю історією війни. Ми створюємо документальну стрічку, яку плануємо показувати на американських кінофестивалях».
На жаль, скоріш за все, зображення скрипальки зовсім скоро зникне. Оскільки цей, зруйнований росіянами будинок, демонтують. Утім митців це не засмучує.
Трістан, митець із Лос-Анджелеса:
«Вуличне мистецтво, зазвичай, під забороною і не живе довго. Речі можуть бути нетривалими, але емоції будуть».
Митців із Лос-Анджелеса вражає стійкість українців і темпи відбудови зруйнованих міст. А бородянці вдячні іноземцям, що ті приїжджають і говорять про них на весь світ.
Павло, мешканець Бородянки:
«Нехай весь світ дивиться і знає, що тут відбувається».