Головна НовиниІрпінь Петро Король розказав, як після деокупації ексгумували та перепоховували тіла розстріляних мешканців Ірпеня

Петро Король розказав, як після деокупації ексгумували та перепоховували тіла розстріляних мешканців Ірпеня

Автор: Max

Депутат Ірпінської міської ради Петро Король розповів, як після деокупації Ірпеня разом з командою волонтерів займався ексгумацією та похованням тіл розстріляних під час окупації Ірпеня цивільних мешканців. Свої спогади він озвучив у відеоролику, який вийшов до річниці звільнення Ірпеня.

Зокрема, Петро Король показав, як зараз виглядає місце у парку Мами, де під час окупації місцеві захоронили жінку з сином. Їх росіяни вбили під час спроби евакуюватися. Фотографія цієї могили тоді облетіла весь світ і стала черговим доказом російських воєнних злочинів. Зараз на цьому місці висадили сакуру, а тіла перепоховали.

Також Петро розказав історію створення відомого вже на весь світ кладовища розстріляних машин в Ірпені.

«Попри все, що пройшло в нашому місті, що робилося, мене дуже радує, що на сьогоднішній день в парках і скверах чуємо дитячий сміх, бачимо їхні посмішки на обличчях  і це все завдяки нашим захисникам!»,— наголосив Петро Король.

Загалом за період бойових дій в регіоні російські військові закатували й вбили близько 300 мешканців Ірпеня.

«Це дуже складна робота, на яку мало хто наважиться. У першу чергу психологічно. Тому я щиро дякую Петрові, за те, що він знайшов у собі сили пригадати ті події і розповісти про них. Рекомендую усім подивитися цей відеоролик», — розповів Олександр Маркушин.

Переглянути відеоролик можна ТУТ.

Нагадаємо, раніше Ірпінський міський голова Олександр Маркушин опублікував відеоролик до річниці звільнення міста-Героя від ворожої армії. Він закликав усіх згадати ті страшні події та кожного, хто тоді захищав, боровся, допомагав, евакуйовував і рятував.

Читати також