Головна НовиниІрпінь Оголошено прийом творів на здобуття Літературної премії Ірпеня за 2022-2023 роки

Оголошено прийом творів на здобуття Літературної премії Ірпеня за 2022-2023 роки

Автор: Max

Засновник Літературної премії Ірпеня товариство “Відважних” та голова журі Літпремії Ірпеня Олексій Доній оголосили про початок прийому літературних творів на здобуття премії за 2022-2023 роки, яку вручать 13 серпня 2024 року. Преміальний фонд складе 500 000 гривень.

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія у галузі літератури, заснована 2020 року товариством “Відважних” та Інвестиційною радою Ірпеня. Завдання премії – пошук нових авторів із метою їх мотивації до подальшої творчості.

Премія вручається у п’ятьох номінаціях: «Проза», «Поезія», «Література для дітей», «За вже видані книги українських авторів», «За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією». Загальний преміальний фонд “Літературної премії Ірпеня”, починаючи з 2023 року, складає 500 000 гривень – це найбільший розмір преміального фонду за всю історію України .

На розгляд журі премії приймаються невидані раніше (крім номінації “За вже видані книги українських авторів”) рукописи авторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Вік та географія (проживання) претендентів на отримання премії – необмежені. Тематика творів та їхній обсяг – вільні. Дедлайн подачі творів щороку – до 31 грудня, цьогоріч – це 31 грудня 2023 року.

Рукописи потрібно надсилати у форматі Microsoft Word (із фото, біографією та контактними даними автора) на електронну пошту [email protected] . Тема листа — Літературна премія Ірпеня.

Журі Літпремії Ірпеня очолює Олесь Доній – український журналіст, телеведучий, політик, громадський та культурний діяч, народний депутат України 6-го та 7-го скликань, голова Мистецького об’єднання «Остання Барикада», голова Центру досліджень політичних цінностей, автор та ведучий багатьох телевізійних програм про культуру та національну ідею, автор концепції «25 сходинок до суспільного щастя».

photo_2023-09-20_15-01-18 (2)

12 серпня в Ірпінському ліцеї інноваційних технологій відбулося нагородження лавреатів Літературної премії Ірпеня за 2021 рік. Було визначено четверо лауреатів, які отримали грошову винагороду по 100000 грн. Викладачка математики, письменниця із Запоріжжя Наталія Таранова перемогла у номінації «Література для дітей» за збірку казок «Сирні історії родини Пармезанів». Вчителька української мови і літератури, письменниця із Первомайська Людмила Гончарова – переможниця у номінації «За вже видані книги українських авторів» за книгу «Записки мандрівниці». Поет із Харкова Олександр Литвиненко переміг у номінації «Поезія» за поетичну збірку «Зомбілопілля». І четвертий лавреат – кандидат фізико-математичних наук, письменник із Києва Володимир Митус переміг у номінації «Проза» за історичний роман «Мамай» та соціальний роман «Ципа».

photo_2023-09-20_15-01-23

Це було вже друге нагородження лавреатів. 30 липня 2021 року вийшла з друку книга “Слова Відважних” – збірка творів перших лавреатів Літературної премії Ірпеня, видана коштом Товариства «Відважних». До збірки увійшли твори трьох лавреатів: роман Юлії Шеко «Розділені навпіл» (номінація «Проза»), добірка віршів Юлії Григорук «Забинтований світ» (номінація «Поезія») та повість Олени Терещенко «Скринька королеви Анни» (спеціальна номінація «Література для дітей»).

Ірпінь історично є столицею українського письменства. У місті є парк Письменників з алеєю дерев’яних скульптур читачів, пам’ятник молодому Тарасу Шевченку (встановлений коштом засновників товариства “Відважних” Володимира Карплюка та Володимира Співака), пам’ятник Автору, пам’ятник Письменнику, площа Творчого Духу, мурал “Катерина” Тараса Шевченка, ряд віршованих муралів (“Ірпінь – мій дім”, “Україно, Європа з Тобою!”, “Героїв Ірпеня пам’ятатиме весь світ!”) та Будинок творчості письменників, де жили й творили класики української літератури: Олександр Довженко, Остап Вишня, Павло Тичина, Микола Бажан, Михайло Стельмах, Максим Рильський, Олесь Гончар, Павло Загребельний та багато інших іменитих майстрів пера.

Нещодавно в Ірпені за підтримки товариства “Відважних” було презентовано Літературний мурал “Нетаємна вечеря письменників”. Ініціатором створення муралу став автор книги “Битва за Ірпінь” та продюсер фільму “Форпост Ірпінь” Петро Щербина. На літмуралі за одним “літературним столом” зібрали Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Миколу Хвильового, Ольгу Кобилянську, Івана Нечуя-Левицького, Олеся Гончара, Ліну Костенко, Дмитра Павличка, Михайла Коцюбинського, Андрія Малишка, Олександра Довженка, Володимира Винниченка та Миколу Бажана.

photo_2023-09-20_15-01-21

Читати також