Головна НовиниІрпінь Обласна комісія перевірила стан укриттів в Ірпені

Обласна комісія перевірила стан укриттів в Ірпені

Автор: Max

9 червня Київська обласна рада створила тимчасову контрольну комісію для перевірки укриттів в регіоні. Ірпінь став першим містом області, де перевірили сховища. Результатами інспекції поділилася депутатка КОДА Алла Шкуро.

Загалом в Ірпені комісія перевірила десять укриттів, що розташовані у закладах освіти та житлових будинках.

«Стан їх дуже різний, є дійсно добре обладнані, надійні та сучасні, але поряд – приміщення з грибком та вологою, які потребують негайного ремонту», — зазначила Алла Шкуро.

Депутатка наголосила, що ще однією проблемою є доступ до укриттів, особливо до тих, що розташовані у закладах освіти.

«Адміністрація скаржиться на відсутність охорони, яка б могла забезпечувати порядок в таких укриттях. Вирішення цієї проблеми потрібно шукати негайно», — зауважила Алла Шкуро.

Як зазначає депутатка КОДА такі перевірки допоможуть скласти реальну картину з укриттями та знайти можливість вирішити проблемні питання.

«В першу чергу дуже важливо вирішити питання з укриттями в школах та садочках, щоб з 1 вересня заклади освіти могли повноцінно працювати», — наголошує вона.

Інший член комісії депутат Хвича Мепарішвілі опублікував список рекомендацій, які після перевірки комісія надала міській раді та закладам освіти.

Зокрема, це:

  • провести ремонт споруд цивільного захисту (укриття, бомбосховища);
  • укриття має відповідати санітарним та протипожежним нормам;
  • забезпечити цілодобовий доступ до укриття.

Варто зазначити, Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів України посилити кримінальну відповідальність посадових осіб за неналежне утримання та експлуатацію укриттів, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до них. Пропозиції щодо цих змін повинні бути внесені до Верховної Ради до 31 липня цього року.

Читати також