Головна НовиниІрпінь Наш будинок добила не війна: історія недоброчесного підрядника (відео)

Наш будинок добила не війна: історія недоброчесного підрядника (відео)

Автор: Max

Наш будинок добила не війна. Так кажуть мешканці двоповерхівки на вулиці Варшавській, 69 в Ірпені. Після деокупації міста та повернення додому вони відремонтували майже усі пошкодження в своїх оселях, понівеченим залишався лише дах.

Восени їм повідомили, що на ремонт даху гроші виділив Червоний Хрест.  

Тетяна, мешканка будинку на Варшавській, 69:

«Заїжджає бригада до нас 21 листопада. Ми з сусідами усі повилітали, тому що це листопад, це дощі, сніг це вже мороз. Я відчиняю їм погоду, бригадира звали Паша Дядківський, кажу ви впевнені, ви бачили погоду? Через три дні починається мокрий сніг. Ми за три дні все зробимо, за три дні тут уже все у вас буде покрито. На наступний день вони все знімають, а вночі починається мокрий сніг з дощем».

Ремонт за три дні так і не зробили, а разом із негодою до мешканців будинку прийшли безсонні ночі із відрами та ганчірками.

Тетяна, мешканка будинку на Варшавській, 69:

«Хлопець, сусід наш. Він у зоні бойових дій, його відпустили у відпустку. І він вранці просинається, вилітає на вулицю з ором. Каже «Я вночі прокинувся, бо я не розумію я в окопі чи я в будинку». На нього капало».

Ремонт робили більше пів року. Таке зволікання коштувало мешканцям будинку дуже дорого.

Цей двоповерховий будинок старий, всередині він дерев’яний, ззовні обкладений цеглою. Через постійний вплив води, дерев’яні стіни та стеля прогнили.

Тетяна, мешканка будинку на Варшавській, 69:

 «Воно прогнило за весь цей час, стеля впала і вночі, десь о другій ночі на мене впало десь два відра мурах».

Винуватцем своїх бід люди називають – ТОВ «Група Легіон» — компанію, яка виграла тендер на ремонт даху у цьому та ще у двох будинках в Ірпені.

Від імені підрядникаспілкуєтьсяОлег Прокопчук. Мешканцям двох будинків він написав розписки, у яких зобов’язався виплатити їм компенсації, в обмін на відмову від претензій.

Але грошей люди так і не побачили.

А от мешканці будинку на Соборній, 144 від своїх претензій не відмовилися. Відповідно і розписок  від підрядника не отримали.

Віталій, мешканець будинку на вулиці Соборній, 144:

 «Ми відмовилися розписку писати. Він запропонував по 5 тисяч гривень і ви нам даєте розписку, що ви не маєте претензій. Але ж ну, які 5 тисяч гривень, що ж на них можна зробить. -А що в міськраді кажуть? – А в міськраді мені сказали, що ми дах перекриємо. А те що кажуть всередині вони накоїли, то розберайтесь з ними самі».

Розібратися з підрядником не виходить.  Олег Прокопчук годує людей обіцянками.І на чергові дзвінки людей не відповідає.

Прокоментувати ситуацію ми попросили мера Ірпеня Олександра Маркушина.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Це будинок, коли робили, це жеківські будинки, які обслуговує УЖКГ «Ірпінь», ми знали про цю проблематику. Потім ми втрутилися туди, підряднику не виплатили кошти, зробили штрафні санкції по підряднику, бо він повинен відшкодувати їм ремонт по кожній квартирі. Домовленість з підрядником така, що він відшкодовує мешканцям за ці ремонти і потім ми платимо йому сто відсотків цих коштів.

-Що людям робити? Вони чекають, він їм не відповідає?  

Дивіться ми проведемо окремі збори і ті кошти, які були затрактовані, заброньовані на ремонти цієї покрівлі, те що не доплачено підряднику ми цю частину коштів можемо розділити на ремонти людям і це буде правильне і чесне рішення».

Читати також