Головна НовиниІрпінь Інститут серця збудує в Ірпені суперсучасний клініко-реабілітаційний центр (відео)

Інститут серця збудує в Ірпені суперсучасний клініко-реабілітаційний центр (відео)

Автор: Max

Інститут серця збудує в Ірпені суперсучасний клініко-реабілітаційний центр

Михайло та Олена, пацієнти Ірпінської філії «Інституту серця МОЗ України»:

«Давно вже не цілувалися? Зараз є добра нагода. Ми часто цілуємося. Хоч слабі, а цілуватися цілуємося».

Пан Михайло каже, їхні з дружиною серця б’ються в унісон. І аж настільки ритмічно, що й захворіли разом. Практично водночас їм і зробили операції на серці. Дружину прооперували в Інституті серця у Києві, чоловіка — у Львові. Саме подружжя з Тернополя. А зараз, у післяопераційний період, відновлюють свої серця в Ірпені. Кажуть, кращого місця для цього годі й шукати.

Михайло, пацієнт Ірпінської філії «Інституту серця МОЗ України»:

«Дуже нам подобається. Свіже повітря, ліс».

Олена, пацієнтка Ірпінської філії «Інституту серця МОЗ України»:

«Природа дуже гарна».

Реабілітаційний підрозділ Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України розташований поруч із парком «Центральний». Генеральний директор Інституту серця Борис Тодуров розповідає, у цих корпусах проходили реабілітацію солдати ще у 1943 році, під час визволення Києва від фашистських загарбників. Приміщення старі, з дерев’яними перекриттями, але ще й досі служать людям.

Борис Тодуров, генеральний директор ДУ «Інституту серця МОЗ України»:

«Працює тут сьогодні біля 150 співробітників. Майже усі, хто тут працює, живуть в Ірпені».

Цю оазу здоров’я не знищили фашисти, але зробили це рашисти під час теперішньої війни. Вони розбили дорогоцінне обладнання, пошкодили історичні будівлі, понівечили зелену зону.

Борис Тодуров, генеральний директор ДУ «Інституту серця МОЗ України»:

«Ми доклали багато зусиль, щоб знайти спонсорів, і за літо ми відремонтували корпуси. 71 пацієнт проходить сьогодні реабілітацію. Це хворі після кардіохірургічних операцій».

За словами Бориса Тодурова, сьогодні в Україні є велика потреба в реабілітації пацієнтів, які пройшли через трансплантацію органів. Щороку кількість таких хворих зростає. А тому на базі Ірпінської філії планують побудувати суперсучасний клініко-реабілітаційний та діагностичний центр, якого досі в Україні ще немає. І який стане перлиною української медицини.

Борис Тодуров, генеральний директор ДУ «Інституту серця МОЗ України»:

«Тут буде загальна хірургія, пульмональна хірургія, кардіохірургія, трансплантологія і всі інші відділення, які недосяжні сьогодні звичайним районним чи міським, чи навіть обласним лікарням. Тут буде унікальне обладнання, в одиничному екземплярі в Україні».

Борис Тодуров каже, приємно, що такі плани Інституту серця мають підтримку місцевої влади. Мер Ірпеня зазначає, спорудження такого центру  спонукатиме активніше розвивати інфраструктуру міста.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Я впевнений, ця лікарня, цей медичний заклад так само ще й додасть додатковий форсаж у розвитку нашого міста. Це робочі місця. Це ПДФО сплата і звичайно навколо цього медичного центру розвиватиметься і медична інфраструктура».

Зараз реалізація  масштабного проєкту Інституту Серця на стадії презентації проєктних рішень потенційним спонсорам та інвесторам. А тим часом клінічну частину території відмежовують від паркової зони. Пояснюють, такі дії необхідні у першу чергу з технічних причин. До слова, вся територія парку «Центральний» належить Інституту серця. Свого часу медустанова просто дозволила ірпінцям облаштувати тут зелену відпочинкову зону.

Читати також