Головна НовиниІрпінь Голова Європарламенту привітала українців з Днем Конституції віршем про Ірпінь 

Голова Європарламенту привітала українців з Днем Конституції віршем про Ірпінь 

Автор: Max

Голова Європейського Парламенту Роберта Мецола привітала всіх українців з Днем Конституції віршем про Ірпінь. Це перший випадок в історії, коли керівництво Європейського Парламенту зачитало україномовну поезію. Поетичне звернення Роберти Мецоли опублікував на своїй сторінці у Facebook голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Автор рядків, які у своєму вітанні українцям зачитала Роберта Мецола – Петро Щербина, який також є автором книги “Битва за Ірпінь” та продюсером фільму “Форпост Ірпінь”:

Україно! Європа з Тобою
В дні страждань, у важкі Твої дні.
Україна – країна Героїв,
І це бачив весь світ в Ірпені!

За ініціативи Петра Щербини та за підтримки СЕО товариства “Відважних” Володимира Карплюка до Дня Конституції України на будинку в Ірпені на вулиці Шевченка, 3А створено мурал “Україно, Європа з Тобою!” в знак подяки голові Європарламенту за підтримку України у важкі для нашого народу часи. Намалювала цей стінопис авторка Літературного муралу Ірпеня, художниця Катерина Медвідь.

Нагадаємо, рівно рік тому, 29 червня 2022 року, Роберта Мецола разом з Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним та засновником Фонду відновлення Ірпеня Володимиром Карплюком відкрила у Брюсселі, в стінах Комітету регіонів Європейського Парламенту фотовиставку “Зруйнований, але нескорений Ірпінь”. Тоді Мецола була вражена руйнуваннями Ірпеня та запевнила, що Європейський Союз і надалі підтримуватиме Україну в боротьбі та відновленні.

Тоді Олександр Маркушин від імені всієї Ірпінської громади подякував Роберті Мецолі за те, що європейські країни надали безпечний притулок мільйонам українських жінок і дітей, зокрема й жителям Ірпеня.

Читати також