Головна НовиниІрпінь Фільм «Я померла в Ірпені» покажуть на анімаційному фестивалі в Аннесі

Фільм «Я померла в Ірпені» покажуть на анімаційному фестивалі в Аннесі

Автор: Max

Анімаційну стрічку української режисерки Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» відібрали до конкурсної програми Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів. Про це повідомляє повідомляє Національна спілка кінематографістів України.

11-хвилинний фільм відібрали до програми Perspective Short Films. Фестиваль проходитиме у Франції з 9 до 15 червня.

В конкурсі фестивалю беруть участь мультфільми, виготовлені за різними технологіями (анімація малюнків, вирізаного паперу, пластиліну тощо).

Раніше режисерка розповідала, що цей фільм про те, як вона провела 10 днів у Ірпені на початку повномасштабного вторгнення та як врятувалася. У стрічці також багато архівних матеріалів з дитинства мисткині.

«Фільм не стільки про війну і те, як росіяни прийшли нас убивати, а більше про стосунки в сім’ї, причому в чужій сім’ї, в якій я опинилась, і про те, як байдужість може вбивати більше, ніж росіяни. Як люди по-різному дивляться на життя, цінності», — зазначала вона.

За словами режисерки, прем’єра стрічки в Україні відбудеться орієнтовно восени.

Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів в Аннесі створений у 1960 році. Спочатку фестиваль проводили раз на два роки, а з 1997 року він став щорічним. Це один із чотирьох міжнародних фестивалів анімаційних фільмів, які спонсорує Міжнародна асоціація анімаційного кіно (Association d’International du Film d’Animation або АСІФА). В конкурсі беруть участь мультфільми, виготовлені за різними технологіями (анімація малюнків, вирізаного паперу, пластиліну тощо). З 1986 року в межах фестивалю також проводять міжнародний ринок анімаційних фільмів.

Читати також