Головна НовиниІрпінь До річниці звільнення Ірпеня у міській бібліотеці провели літературно-музичний вечір

До річниці звільнення Ірпеня у міській бібліотеці провели літературно-музичний вечір

Автор: Max

До річниці визволення Ірпеня від російських окупантів у міській бібліотеці зібрались діячі культури та громада міста, щоб разом на літературно-мистецькому вечорі пригадати події лютого і березня минулого року. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала директорка Ірпінської міської бібліотеки Олена Циганенко.

Зокрема, літературно-музичний вечір відвідали відома етнолялькарка Тетяна Федорова, засновниця музею українознавства Світлана Кушнір, поет-бард та доцент ДПУ Олександр Редич, поет та член літературної студії «Дебют» Володимир Симоненко. Усі вони зустріли війну в Ірпені або прилеглих населених пунктах та добре пам’ятають, що відбувалося у місті під час бойових дій.

На зустрічі учасники заходу переглянули уривок документального фільму про бойові дії в Ірпені «Форпост. Ірпінь», який також було презентовано до річниці визволення міста.

Вечір супроводжувався читанням віршів та виконанням музичних творів. Зокрема, уривок з вірша «Україно моя» виконала переможниця міського конкурсу читців учениця ІЛІТу Єлизавета Довганич, а вокальний ансамбль дитячої школи мистецтв ім. М. Вериківського наприкінці вечора виконав пісні «Мій славетний Ірпінь» та «Повір в Україну».

«Всі учасники заходу пом’янули хвилиною мовчання Захисників Ірпеня та України, які віддали своє життя, щоб ми жили і розбудовували рідне місто — герой Ірпінь», — додала Олена Циганенко.

Нагадаємо, раніше депутат Ірпінської міської ради Петро Король розповів, як після деокупації Ірпеня разом з командою волонтерів займався ексгумацією та похованням тіл розстріляних під час окупації Ірпеня цивільних мешканців. Свої спогади він озвучив у відеоролику, який вийшов до річниці звільнення Ірпеня.

У матеріалі використано фото Олександра Редича

Читати також