Головна НовиниІрпінь Андрій Літвинов: витратити сертифікат за зруйноване житло можна будь-де, але не на будь-що

Андрій Літвинов: витратити сертифікат за зруйноване житло можна будь-де, але не на будь-що

Автор: Max

1 серпня у Дії запрацювала подача заявок на компенсацію за знищене житло. Як подати заявку, розрахувати суму компенсації та на що можна її витратити детально розповів депутат Ірпінської міської ради Андрій Літвинов.

Подати заявку на компенсацію за зруйноване житло можна у два шляхи: онлайн — через Дію та офлайн — у найближчому ЦНАПІ. Розмір виплати розраховується за формулою, встановленою постановою Кабміну №600.

«Ви маєте отримати сертифікат на цю вартість, і ці кошти можуть витратитись будь-де. Тобто це необов’язково купляти квартиру в Ірпені. Ви можете або профінансувати нове будівництво, тобто вкластися у матеріали, роботи, та цим сертифікатом проплатити. Або можете, наприклад, скооперуватися з іншими сусідами і побудувати разом з ними за рахунок цього сертифікату будинок», — розповів Андрій Літвинов.

Також депутат додає, що сертифікат за зруйноване житло не можна буде витратити на будь-що, лише на будівництво або купівлю житла. До того ж, якщо не витратити усі кошти, залишок забрати неможливо — ці кошти повернуться державі.

«Перший пункт у Дії — це саме створити заяву на пошкоджене майно, тобто там створюється заява. Потім Ви туди додаєте відповідні документи. Тільки після цього у Вас з’явиться у Дії пункт, що Ви можете податися на компенсацію», — зазначив Літвинов.

Усі заявки опрацьовуватимуться комісією Ірпінської міської ради.

Читати також