Головна НовиниІрпінь Американо-мексиканський художник малює новий мурал в Ірпені (відео)

Американо-мексиканський художник малює новий мурал в Ірпені (відео)

Автор: Max

Він називає себе громадянином світу. Роберто Маркес – американо-мексиканський художник. Зараз він в Ірпені. Вже вдруге після деокупації. На початку квітня минулого року приїхав сюди волонтером. Розвозив їжу, вивозив тіла загиблих.

Роберто Маркес, художник:

«Я пам’ятаю, як побачив, що Президент Зеленський звернувся до світу, що ви потребуєте допомоги. Я був у Мексиці тоді, і я зрозумів, може я зможу щось зробити».

Тоді свої емоції від побаченого Роберто зобразив на полотні. Ця картина – українська версія славнозвісної «Герніки» — одного із найвідоміших світових творів мистецтва, що засуджує тиранію та політичну агресію. Пабло Пікассо створив її у 1937 році, у розпал громадянської війни в Іспанії.

Як Пікассо, антивоєнні символи малює і Роберто Маркес.

Зараз художник створює новий мурал у центрі Ірпеня. Він малює розбите снарядами вікно, крізь яке пробиваються квіти. А з іншої сторони вже вимальовується українська бандура.

Роберто Маркес, художник:

«Хтось із мешканців розказав мені про це вікно, він навіть показав мені фотографію. Це привернуло мою увагу і я подумав, що буде хорошою ідеєю, втілити це у реальність».

Художнику допомагає подружжя волонтерів з Ірпеня. Вони познайомилися минулого року під час першого візиту Роберто в Ірпінь і за цей час стали добрими друзями.

Тетяна Слюсаренко, волонтерка, мешканка Ірпеня:

«Він написав мені з Афін: «Україна – моя країна, а ви — моя родина». Ну як ми можемо не прийняти людину, яка — наша родина?!».

Ігор, волонтер, мешканець Ірпеня:

«Їздить по гарячих точках, малює. Так виражає своє відношення. Він такий борець за правду, за свободу».

До речі, у арці, де Роберто створює мурал, є ще одна стіна, поки що вільна. На ній теж планують створити мурал, але ідеї поки немає. Поділитися своєю та долучитися до створення можуть всі охочі мешканці Ірпеня. Роберто чекає на вас щодня з 10:00 до 18:00 на вулиці Шевченка, 4.

Читати також