22 серпня радник Ірпінського міського голови Валерій Степанюк поширив інформацію про те, що всі містобудівні умови та обмеження, видані у період з 05.12.2022 року по 25.04.2024 року є незаконними, оскільки їх підписав на той період начальник відділу архітектури та містобудування Михайло Сапон, який в цей час ніби-то був на військовій службі. Детальніше про це читайте в матеріалі «Моєї Київщини»
Дане твердження радника Олександра Маркушина підтверджує незаконність містобудівної документації, виданої в цей період головним архітектором Ірпеня Михайлом Сапоном, зокрема, на відбудову Романівського мосту; будинки, які відбудовувалися в рамках ініціативи UNITED24; реконструкцію приватного масиву по вулиці Багірова (за Президентською програмою) та реконструкцію багатоповерхівок по вулиці Северинівська. Адже цю документацію підписував Михайло Сапон, а радник мера стверджує, що він не мав на це права.
Позиції свого радника суперечать листи самого мера Ірпеня Олександра Маркушина, який розписував робочу документацію на Михайла Сапона. Бо, якщо Сапон проходив службу в ЗСУ і не міг підписувати ці документи, то чому Маркушин розписував на Сапона листи, ставлячи під загрозу містобудівну документацію по відбудові Ірпеня? Чи, знаючи про це все, Марушин видавав Сапону завідомо незаконні розпорядження?
За словами Валерія Степанюка, «Сапон перебував на військовій службі і не мав на це права відповідно до розпорядження Ірпінського міського голови від 31.10.2022 року №209-о «Про увільнення Сапона М.М. від роботи на час проходження військової служби у зв’язку з мобілізацією».
Виходячи зі слів радника Маркушина Ірпінський міст, дитячі садки та школи, що відбудовані по міжнародних та державних програмах – відбудовувались незаконно.
Враховуючи, що Маркушин розписував документи на Сапона під час його служби в ЗСУ, то на Маркушина чекають дуже серйозні проблеми з правоохоронними органами.
Цілком можливо, що за оббріхування військовослужбовця Михайла Сапона, меру про себе нагадають і військові, заслуги яких він вже неодноразово присвоював собі. Зокрема, коли публічно заявляв, що він звільнив від ворога місто Буча.
На відміну від тіктокера Маркушина, головний архітектор Михайло Сапон з першого дня став на захист країни у Димері. Сапон був важко пораненений. Відходячи від поранення, Михайло Сапон робив все для відновлення Ірпеня. Потім, як доброволець пішов служити до лав ЗСУ.
Джерело: https://mykyivregion.com.ua/analytics/vidbudova-romanivskogo-mostu-v-irpeni-nezakonna-radnik-mera