Вони зосереджені, вдумливі та, не зважаючи на свій юний вік, терплячі і вміло контролюють свої емоції. Цими вихідними в Ірпені відбувся шаховий турнір, приурочений Дню захисту дітей.
Володимир Тарасов, директор Ірпінської ДЮСШ:
«Ці діти ходять у шаховий клуб. Зазвичай — постарші діти, у них вже інші інтереси. Тому ми сьогодні зробили дві вікові категорії — до 10 і до 14 років. Декілька учасників є старші. Але хочеться, щоб усі діти, які не мають змоги в інших видах спорту себе проявити, а це розумовий вид спорту, інтелектуальний. Можливо зможе тут дитина себе проявити».
Турнір провели у центральній міській бібліотеці імені Максима Рильського. Бо охочих грати в шахи так багато, що не поміщаються в приміщенні шахового клубу. Цього разу у змаганнях взяли участь 42 юних шахісти і шахістки. Хтось ставив собі за мету перемогти, а декотрі прийшли тому, що просто люблять шахи.
Єва Ангелова, учасниця турніру, 8 років:
«Сьогодні я хочу перемогти».
Всеволод Шевченко, учасник турніру, 11 років:
«Мені просто подобається в шахи грати. Я вже три рази з п’яти виграв. Думаю, я не займу ТОП. Десь може 8 займу місце».
Шахи — це не просто змагання. Це справжнє свято інтелекту та наполегливості. Від досвідчених спортсменів-шахістів часто можна почути: це — школа життя, де кожен хід важливий і кожне рішення має значення. І зараз ці уроки засвоюють юні ірпінці.
Лев Сенчук учасник турніру, 10 років:
«Як на мене, найважливіше – це те, що стратегію розвиває. Бо раніше, коли грав у шахи, я завжди програвав. Просто одні й ті ж самі помилки робив. А зараз уже краще».
За своїх дітей прийшли повболівати й батьки. Кажуть, було б добре, щоб у школах запровадили гуртки із шахів, аби потужніше розвивати цей вид спорту.
Катерина Поліщук, мама учасника турніру:
«Українці вміють грати в шахи, як і в інші види спорту. Тому звичайно, потрібно розвивати. Я завжди кажу, якщо ви хочете хороше ВПК в країні, розвивайте в дітей інтелект, хімію, фізику- усі знання в точних науках. Шахи я теж туди відношу».
У процесі ж цієї гри судді відзначали цікаві партії з несподіваними результатами. Це коли, наприклад, шахисти-новачки без розряду змогли зіграти три нічиїх із суперником-розрядником,або й взагалі- обіграти супротивника.Такі вміння проявили шестеро учасників. Для них навіть придумали спеціальну номінацію – за волю до перемоги.
Володимир Тарасов, директор ірпінської ДЮСШ:
«Є дуже цікаві партії, цікаво діти грають, навіть дорослих діти обігрують. У нас є турніри де дідусі грають, бабусі, дорослі з дітьми грають. І не завжди дорослі виграють».
За підсумками восьми турів швидких шахів визначилися переможці у трьох номінаціях: молодша вікова категорія, хлопці: 1 місце — Святослав Зацерковний, 2 – у Михайло Сича, і 3 – у Ростислава Качана.
Старша категорія, хлопці: Максим Лейві — 1 місце, Артем Борозенець — 2 місце, і 3 місце посів Михайло Тарабан.
Серед дівчат найкращий результат показала Мирослави Фабрикатор. У неї перше місце. На другому — Марія Сич, і третє – у Дар’ї Коваленко.
Турнір організувала Ірпінська дитячо-юнацька спортивна школа у партнерстві з Молодіжним парламентом Ірпеня.