В Ірпені пролунав потужний вибух. У будівлю Kіцею №1 влучила ворожа ракета. Вже за кілька хвилин на подвір’я ліцею в’їжджає поліція, аварійно-рятувальної служби і пожежні машини ДСНС. Не забарилася і швидка медична допомога. На щастя, вибух був несправжнім. Тут відбувалися спільні навчання відповідних служб: як діяти у разі надзвичайної ситуації.
Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Це робиться для того, щоб були злагоджені дії усіх спеціальних служб. Бо ми сьогодні живемо під час військових дій, під час війни. І, як ніколи, важливо проводити такі навчання. І в кожній нашій школі будуть проведені такі навчання, бо безпека наших дітей понад усе».
Віталій Фареник, заступник начальника загону з організації реагування на надзвичайні ситуації 2-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області:
«Першочергові дії — це евакуація дітей. Так як ми знаємо, що це ліцей №1 , це масове перебування саме дітей, підлітків і обслуговуючого персоналу, вчителів. Тому першочергово треба було евакуювати людей, постраждалих».
Під час імітованого вибуху усі діти були вже в укритті. Але, згідно з легендою навчань, на другому поверсі, у палаючому приміщенні є постраждалі. Рятувальники розгортають автодрабину і відпрацьовують евакуацію поранених.
Віталій Фареник, заступник начальника загону з організації реагування на надзвичайні ситуації 2-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області:
«Можуть бути різні тяжкості. Десь у когось може бути зажата нога, може бути синдром тривалого стиснення. Дуже багато своїх нюансів, які ми відпрацьовуємо, удосконалюємо, корегуємо свої дії. Бо у реальному житті воно все може бути геть інакше».
А тим часом до рятувальників приєднуються працівники Муніципальної варти. Вони надають першу домедичну допомогу пораненій і передають її в руки медиків. Машини швидкої вже готові доправити постраждалих в лікарню. Та на цьому рятувальні роботи не завершуються. Тут ще мають загасити пожежу та розібрати умовні завали. Задіяна для цього і комунальна техніка
Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Наше місто має всю комунальну техніку для надання такої допомоги і для виконання таких завдань».
Окрім надання першої домедичної допомоги постраждалим Муніципальна варта Ірпеня відпрацьовувала й інші важливі завдання.
Микола Ковальчук, начальник КП «Муніципальна варта»:
«У нас було завдання номер один – це розгорнути штабну машину, зв’язок, управління. Забезпечити цифровим радіозв’язком, інтернетом. Друге завдання було – це виїзд служби розмінування. Тобто, обстеження об’єкту, вилучення вибухонебезпечних речовин.
Віталій Фареник, заступник начальника загону з організації реагування на надзвичайні ситуації 2-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області:
«Дуже хороша робота була проведена місцевими органами самоврядування, тобто мерією, комунальними службами міста, правоохороними органами та службою ДСНС. І чим частіше такі навчання були б, тим більше усі служби розуміли б, як діяти у разі ракетних обстрілів, які відбуваються в нас мало не кожен день.
Варто зазначити, що ірпінські учні і вчителі до звуків тривоги вже звикли. Тому, коли й цього разу зазвучали сирени, паніки не було.
Софія, вихованка Ірпінського ліцею №1:
«Були в класі. Був урок. Почали брати свої речі, вдягати куртки і спускатися в укриття».
Олена Ілляшенко, директорка Ірпінського ліцею №1:
«Діти вже знають правила поведінки під час повітряної тривоги. Вони вміють ними користуватися. І дай Боже щоб, не було реальних повітряних тривог«.