Головна НовиниІрпінь В Ірпені пройшов День донора на підтримку захисників України

В Ірпені пройшов День донора на підтримку захисників України

Автор: Max

Чи знали ви, що один донор крові може врятувати до трьох людських життів? Адже після забору, кров розділяють зазвичай на три компоненти. Еритроцити рятують людей із сильною втратою крові. Плазму використовують при опіках, шокових станах. А ще – тромбоцити. Вони незамінні для онкохворих. Щоб допомогти людям врятувати життя, місцеві ветерани ініціювали в Ірпені День донора.

Роман Шкляр ветеран, волонтер:

«Зараз максимально важлива здача крові. Усім відомо, що йде повномасштабна війна, дуже багато людей, які потребують крові. Моя особиста мотивація – прийти підтримати побратимів і тим самим зробити внесок. Чим зможем, тим допоможем».

Тимчасовий донорський пункт розгорнувся в актовій залі Центральної міської поліклініки на Садовій, 38.

Антон Довгопол, директор КНП «Ірпінська центральна міська лікарня»:

«Ми всі розуміємо, що кров рятує життя. І у нас, цивільних медиків, є обов’язок організовувати такі дні донорів, розповсюджувати таку інформацію серед містян для того, щоб люди активно приймали у цьому участь, тому що це стратегічно важливо для нашої держави на сьогоднішній час».

Зараз тут працює виїзна бригада Київського обласного центру служби крові. Стверджують, під час війни потреба в донорській крові особливо гостра.

Тетяна Бондарук, лікарка-терапевт Київського обласного центру служби крові:

«Багато травмованих, багато поранених. Тому вона постійно потрібна у більшій кількості ніж у мирний час .Запаси постійно поповнюються, бо не знаємо кому скільки буде потрібно. Банк поповнюється усіма групами крові».

Десятки мешканців Ірпеня долучилися до цього заходу. Майже в усіх мотивація одна – не бути байдужим до чужого життя і зробити, що можеш для порятунку людини.

Аліна, мешканка Ірпеня:

«Я вважаю, що можу щось зробити, щоб моя кров врятувала чиєсь життя».

Тетяна, мешканка Ірпеня:

«Це те, що по силах зробити кожному».

Поділитися своєю кров’ю цього разу прийшли дуже багато чоловіків.

Сергій, мешканець Ірпеня:

«Я думаю, що це має кожен робити, кому дозволяє здоров’я. Тим паче у такий тяжкий час».

Владислав Волошин, працівник Муніципальної варти Ірпеня:

«Я кожного разу, якщо не хворію, стараюся не пропускати жодної здачі крові».

Долучився до спільної боротьби за життя й перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук.

Надія Дроган, журналістка:

«Нам відомо, що ви крові боїтеся, але вас це не зупинило сьогодні прийти».

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«В такий момент кожен з нас повинен докладати максимум зусиль, щоб допомагати нашим захисникам. Робимо все можливе для цього».

Загалом охочих поділитися своєю кров’ю прийшло сьогодні 77 добровольців.

У підсумку цього донорського дня обласний банк крові вдалося поповнити майже на 35 літрів дорогоцінного біоматеріалу.

Читати також