Він був підприємцем і мешкав на Лиманщині. Однак війна на сході України кардинально змінила його долю. У ньому народився письменник «Крас».
Василь Крас, український письменник:
«Крас — це псевдонім. Не справжнє прізвище. Мене майже на кожній презентації запитують: «А чому ти Крас?». Я завжди жартую, що раніше був молодим і красивим, а тепер залишився тільки красивим. Але річ у тім, що я народився в прекрасному українському селі, яке називалося Красностав. Це моя шана моїй маленькій батьківщині».
Більшу частину свого життя Василь Крас прожив на сході України в російськомовному оточенні. Тривалий час він також розмовляв російською. Але події 2014 року змінили його світогляд.
Василь Крас, український письменник:
«Події, які відбувалися в нашій країні, вона змусили замислитися. І коли я вирішив писати, я однозначно вирішив, що писати я буду рідною мовою».
Сьогодні в Ірпінській міській бібліотеці Василь Крас презентував свою книгу «Потреба під Конотопом». Книга вийшла друком на початку цього року і є четвертою книгою у циклі «Нескорені». Вона написана в історико-пригодницькому жанрі. Автор змальовує перебіг битви з москалями під містом Конотоп у 1659 році. Поруч із реальними історичними постатями перед читачем постають і вигадані герої.
Василь Крас, український письменник:
«Коли молода людина, школяр розгортає підручник історії стільки дат, стільки особистостей. Це важко сприймається. Але коли ти читаєш художню книгу, де описані дуже захопливі пригоди героїв, і водночас ти знайомишся з історією України, я вважав, що це дуже здорово».
Сергій Мартинюк, український письменник:
«Хочу вам сказати, що ті теми, які він піднімає, вони дуже важливі. Дуже важливі ці теми про козацтво. Тому що наше козацтво представлено взагалі, що якась пʼяна людина, з якимось оселедцем, у шараварах. Він завжди гладкий, дудлить самогонку і закусує вареником — як писав Гоголь. Але це не є правдою».
Книгу «Потреба під Конотопом» із авторським підписом Василь Крас передав Ірпінській міській бібліотеці. Тепер усі мешканці громади мають можливість ознайомитися з цим твором.
Олена Циганенко, директорка Ірпінської міської бібліотеки ім. М. Рильського:
«Ми повинні займатися патріотичним вихованням. Тому що такі часи, треба шукати приклади для молоді героїчних наших предків».
Олександр Котяш, викладач української мови та літератури фахового коледжу НУБіП:
«Це наша історія, це наша література, і наш, мабуть, сенс життя. Тому що знаємо минуле, будемо мати і майбутнє».