Спалені й розстріляні автівки і досі на вулицях Ірпеня. Вони стоять як нагадування про страшні часи бойових дій. Поприбирати ці машини з вулиць міста ще у квітні запропонував депутат Антон Головенко.
Антон Головенко, депутат Ірпінської міської ради:
«Люди звертаються. У когось неприємні згадки. Та і взагалі, як би не було, мешканці бачать Ірпінь гарним. Не звертаючи уваги на всі події, які були, хочуть, щоб був порядок».
У своєму фейсбуці депутат попросив ірпінців поділитися локаціями, де ще залишилися такі автівки. І їх виявилося чимало.
Однак, як з’ясувалося на практиці, вивезти таку автівку не просто. Для цього потрібно як мінімум дві одиниці техніки, паливо, працівники та час.
Антон Головенко, депутат Ірпінської міської ради:
«Хтось самостійно знаходить вихід з цієї ситуації. Наприклад, у мене виборці домовилися, завантажили, завезли, здали, ще й отримали якісь там кошти за це. Але загалом це — питання міста. Треба взяти на себе відповідальність. Для цього треба виділити на благоустрій, на інші наші комунальні підприємства додаткове фінансування і попрацювати в цьому напрямку».
Саме Управління благоустрою спільно з Теплоенергопастачем і допомогли позбутися однієї такої трагічної згадки на вулиці Єрощенка.
Однак, як зазначають у комунальному підприємстві, Ірпінь має прийняти якесь комплексне рішення щодо цих автівок. Оскільки проблема не лише в ресурсах, а й в юридичному аспекті. Комунальники не можуть прибрати автівку без дозволу власника.
Вікторія Ковтун, заступниця начальниці КП «Управління благоустрою міста»:
«Це — загальноміська проблема, яка потребує участі всіх підприємств. Ми будемо ініціювати на наступний виконком питання щодо ліквідації наслідків військових дій, зокрема й щодо вивозу таких автомобілів. Ми вже зверталися до поліції з таким питанням. Там нам надали пояснення, що спочатку треба знайти власників, а потім вчиняти певні дії. Але рішення виконкому буде законною підставою для того, щоб перевести такі автомобілі на інші місця зберігання».
На одну із таких локацій виїхали й ми. Це — в’їзд до Ірпеня з боку «Ірпіньводоканалу». І тут спалених автівок багато. Після деокупації їх сюди звозили з Романівського мосту.
Ми попитали місцевих, які щодня проходять повз цієї купи. Люди згодні, автівки треба прибирати. І, можливо, навіть створити для них окреме місце.
Іван, мешканець Ірпеня:
«Є сенс їх прибрати, щоб вони не дратували. Це все одно вже металолом. Можливо потрібно збирати їх на якийсь майданчик. Як музей наслідків війни».
Ірина, мешканка Ірпеня:
«Хоча б, щоб вони були в одному місці. Бо ми постійно через них ходимо і кажемо, що, якщо їх вже там збирають, ці теж варто туди відвезти».
Пані Ірина говорить про кладовище розстріляних автівок по вулиці Університетській в Ірпені. Саме це місце стало символічним, саме сюди приїздять іноземні делегації і саме сюди було б логічно звести усі спалені авто. Але для цього потрібне рішення міста.
Антон Головенко, депутат Ірпінської міської ради:
«На найближчій сесії я виступлю з відповідним зверненням до колег. Думаю, що те саме зробить і Катерина Андріївна Пасюк, керівниця благоустрою. Вона це все знає і ще більш зацікавлена, оскільки це її зона відповідальність. А ми тільки підтримаємо її».