Головна НовиниІрпінь Уряд Литви профінансував капремонт укриття в дитсадку села Козинці (відео)

Уряд Литви профінансував капремонт укриття в дитсадку села Козинці (відео)

Автор: Max

Помити рученята в мініатюрному умивальнику, погратися іграшками в яскравій кімнаті чи поспати у теплому затишному ліжечку. Відтепер вихованці козинцівського дитсадка «Івасик Телесик» все це під час повітряних тривог зможуть робити у цілковитій безпеці. Тут завершили капітальний ремонт бомбосховища. 

Анна, мама вихованки дитсадочка  «Івасик-Телесик»:

«Таке світленьке.  Ліжечка, дуже все сучасне, дуже красиво!» .

Анастасія, мама вихованки дитсадочка  «Івасик-Телесик»:

«Дуже чистенько, дуже гарненько, все подобається, я в захваті! Дуже дякуємо».

Ще кілька місяців тому на місці цього сучасного протирадіаційного укриття був звичайний старий підвал. Зараз про темне сире приміщення, якого лякалися діти, нагадують лише фотографії.

Пані Надія, працівниця дитсадка «Івасик-Телесик»:

«Оце так було, отут ще дошки лежали, щоб діти по цементі не ходили. Отак і працювали, і спали дітки там».

Сьогодні ж у садочку впевнені, що діти більше не боятимуться спускатися в укриття під час повітряної тривоги.

Ольга Таращенко, директорка ДНЗ №9 «Івасик-Телесик»:

«Емоції не передати! Це – не укриття, це у нас таке навколишнє середовище, де діти можуть спокійно спати, денний сон не перерветься, вони там будуть розвиватися, гратися. Там усе зроблено для їхнього здоровя і життя».

Капітальний ремонт укриття в дитсадку «Івасик-Телесик» повністю профінансував Уряд Литви. Також Литва самостійно обирала підрядників та технагляд. Ремонтні роботи почали у квітні цього року і всього за два місяці виконали всі поставлені завдання.

Юлія Устич, заступниця Ірпінського міського голови:

«Живемо в таких реаліях, що, на жаль, без цього приміщення не можемо повноцінно надавати освітні послуги , тому це була вкрай важлива потреба в створенні цього укриття. Ще раз хочу подякувати уряду Литви за їхню неймовірну допомогу!».

Андрій Помазан, депутат Ірпінської міської ради:

«Це мрія кожного навчального закладу сьогодні! Ми тільки можемо подякувати уряду Литви за те, що не залишають Україну в такі часи і допомагають нам відбудовуватись!».

Побачити реконструйоване бомбосховище до Козинців приїхала  головна спікерка Сейму Литви  Вікторія Чміліте-Нільсен. Вихованці дитсадка зустріли гостю теплими словами вдячності і веселими танцями.

Вікторія Чміліте-Нільсен, головна спікерка Сейму Литви:

«Я щаслива бачити, що завдяки нашій тісній співпраці, нашій дружбі між Литвою та Україною ви тут матимете гарні умови для навчання і перебування маленьких дітей, а головне безпечні умови»:

Реконструкція укриття в Козинцях – не перша допомога, яку Ірпінська громада отримала від Литви. Торік Уряд цієї країни профінансував відбудову дитсадка «Рута» в Ірпені. Там теж було облаштовано велике сучасне укриття.

Руслан Кравченко, голова КОВА:

«Головне завдання дорослих – це зберегти дитинство наших дітей і під час війни побудувати у всіх навчальних закладах укриття: і в дитячих садочках, і в школах. За 2022-23 роки Київщина побудувала та відремонтувала 1200 укриттів і продовжує цей напрямок роботи. Але без наших партнерів, без наших справжніх друзів, таких як Литва, ми б не справились».

Читати також