Головна НовиниІрпінь У Празі судять добровольця, який грабував в Ірпені та Бучі загиблих солдатів та цивільних осіб

У Празі судять добровольця, який грабував в Ірпені та Бучі загиблих солдатів та цивільних осіб

Автор: Max

У Празі судять за мародерство в Україні 27-річного громадянина Чехії Філіпа Сімана. Про це повідомляє České noviny.

За обвинувальним актом, майже через три тижні після початку російського вторгнення в Україну, Сіман прибув до Києва і приєднався до добровольчого збройного батальйону «Карпатська Січ», підпорядкованого українській армії. Він отримав базову підготовку та зброю, і разом із 11 іншими добровольцями, якими він командував, приїхав на патрулювання в Ірпінь та Бучу. Проте згідно з матеріалами справи, чоловік вчиняв грабежі на місцях загиблих солдатів і цивільних осіб.

Він вчинив крадіжки таких речей, як берети спецпризначенців, ювелірні вироби, гроші, сонцезахисні окуляри, зброя, інвестиційні злитки з дорогоцінних металів і дихальна маска з літака Ан-225 «Мрія». Він також фільмував свої мародерські дії на телефон. За підозрою у мародерстві його затримали і після звільнення він повернувся до Чехії, залишивши собі вказані речі.

Тим самим Сіман підозрюється у службі в іноземних збройних силах і мародерстві в районі військових дій. Йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Сіман заперечив, що працював контрактником, про що раніше заявляв в інтерв’ю виданню Seznam Zprávy. На запитання судді, чому він вигадав цю інформацію, чоловік відповів, що після повернення з території України був не в найкращому психологічному стані, вживав алкоголь, мав проблеми в сім’ї та стосунках.

Сіман не згоден з обвинуваченнями проти нього.  «Це неправда, що я використовував своє становище для мародерства», — сказав він судді. 

За його словами, він діяв заради своєї сім’ї, щоб забезпечувати її. Додав, що не знав про незаконність власних дій. Також Сіман обґрунтував, що поїхав в Україну, тому що його сім’я українського походження. Він знає, що не мав офіційного дозволу від президента Чехії воювати в іноземній армії.

Читати також