Мешканка Михайлівки-Рубежівки Світлана поховала чоловіка-військового у липні минулого року. Віталій Микитчук пішов добровольцем на фронт із перших днів повномасштабної війни. Сьогодні у пам’ять про нього жінка посадила молоду липу.
Світлана Микитчук, мешканка Михайлівки-Рубежівки:
«Це – пам’ять, спогади. Він хоч тут не родився, але працював у селі. І частинка його тут і залишається, в дітях наших. Це буде пам’ять».
Разом зі Світланою пам’ятні дерева садили учні Михайлівсько-Рубежівського ліцею. Серед них також є ті, хто втратив рідних на війні.
Денис Кожум’яка, учень Михайлівсько-Рубежівського ліцею:
«Один із цих героїв – це мій вітчим. Це мені полегшує пам’ять про нього, спогади. Приємно це робити».
Анастасія Шумська, учениця Михайлівсько-Рубежівського ліцею:
«У честь про свого загиблого троюрідного брата Максима Савченка. У будь-якому випадку – це пам’ять про нього. Буду приходити, згадувати щасливі моменти».
Алею з лип висадили біля пам’ятника Героям АТО. 18 дерев. Стільки ж, скільки загинуло захисників із Михайлівки-Рубежівки з 2014 року.
Згодом біля кожного дерева з’являться пам’ятні таблички з біографіями героїв, розповіла ініціаторка акції, директорка Михайлівсько-Рубежівського ліцею Валентина Миколаївна.
Валентина Приходько, директорка Михайлівсько-Рубежівського ліцею:
«У межах проєкту «Зелена країна» Президента Володимира Зеленського садять дерева на деокупованих територіях, щоб зберегти нашу зелену країну».
Спонсором пам’ятного проєкту виступив благодійний фонд «Рідне село».
Андрій Помазан, директор благодійного фонду «Рідне село»:
«У нас є благодійний фонд «Рідне село», яке працює на території села, допомагає людям, допомагає військовим. Тому ми не змогли бути осторонь цього. Адже це заради майбутнього, щоб діти знали, що в нас була така трагедія, вона є сьогодні. Ніхто не має залишатися осторонь. Має робити так, щоб залишалася пам’ять».