Олена Нудищак, лікарка-рентгенолог:
«Рак не болить. Перша друга стадія — ми його не відчуваємо ніяк. Ми є здоровими, активними, бігаємо сміємось».
За даними національного реєстру, лише у минулому році в Україні зареєстровано понад 12 тисяч випадків раку молочної залози. Найприкріше що, кожній четвертій жінці діагностують рак грудей вже на 3-4 стадії, коли ефективність лікування значно знижується. А тому лікарі радять привчити себе до систематичних обстежень.
Людмила Бутенко, лікарка акушерка-гінекологиня:
«Жінка з 20-річного віку повинна самостійно оглядати молочні залози.
Це вона повинна проводити щомісяця у першу фазу менструального циклу – із 7 по 14 день».
Олена Нудищак, лікарка-рентгенолог:
«Те, що ми не відчуваємо самі, що не можемо пальчиками знайти, ми дивимося очима».
Мамографія — це саме той метод обстеження, коли можна виявити рак молочної залози на ранній стадії і вчасно розпочати лікування. Саме від раннього виявлення цієї патології залежить виліковність раку та якість і тривалість життя.
Олена Нудищак, лікарка-рентгенолог
«До 40 років жінки йдуть у кабінет УЗД. До 40 років у структурі молочної залози переважає залозиста тканина і краще бачать патологію на узд-обстеженні. Після 40 років йдуть у наш кабінет. Після 40 років ми більше бачимо жирової тканини і будь-яке утворення краще диференціюється».
Пройти мамографію можна в Ірпінській міській поліклініці за електронним направленням.
Медики кажуть, система молочних залоз дуже тісно пов’язана з іншими органами. Тому кожна жінка, навіть якщо почувається здоровою, обов’язково раз у рік повинна пройти профілактичне гінекологічне обстеження, щоб виявити проблему завчасно.Особливо настороженими мають бути жінки, які належать до таких факторів ризику.
Людмила Бутенко, лікарка акушерка-гінекологиня:
«Пізнє дітонародження — 30 і пізніше років. Обтяжений сімейний анамнез: якщо у мами чи в сестер була виявлена дана патологія, тривала гормонально-замісна терапія, пізня менопауза – після 55 років. Дуже часто – жінка народила і все, і до лікаря не з’являться, аж поки не з’являться якісь скарги».
Мешканки Ірпінської громади можуть пройти обстеження у гінеколога без проблем і безкоштовно. На четвертому поверсі міської поліклініки щодня працює жіноча консультація. На цьому ж поверсі є своя реєстратура, де можна записатися на прийом, як за направленням лікаря, так і без направлення, самозверненням.
Надія Дроган, журналістка:
«Можливо наше сьогоднішнє відео спонукає вас, дівчатонька, нарешті відкласти «мені ніколи, мені ніколи» і знайти час прийти до лікаря для профілактичного огляду».