Головна НовиниІрпінь На фестивалі в Києві збиратимуть кошти на відбудову Центрального будинку культури Ірпеня

На фестивалі в Києві збиратимуть кошти на відбудову Центрального будинку культури Ірпеня

Автор: Max

24 червня у Центрі культури та мистецтв КПІ в Києві відбудеться фестиваль «Culture save nature: VILNI». На ньому збиратимуть кошти на відбудову Центрального будинку культури в Ірпені. Про це інформує видання «Великий Київ».

На фестивалі змагатимуться танцювальні колективи у народній, сучасній та класичній хореографії. Учасників фестивалю нагородять дипломами та подарунками.

Для глядачів вхід буде вільним.

Варто зазначити, що раніше фестиваль «Culture save nature: VILNI» проводили на підтримку захисту довкілля, але після початку повномасштабного вторгнення мета змінилася.

«Фестиваль пропонує українцям задати наступний після перемоги світовий тренд — мирне співіснування глобальної культури з природою. Та поки що довелося підігнати його під реалії. І суто екологічна мета відсунулася на інший план. На перший вийшла мета подолання наслідків війни», — розповіла журналістам «Великого Києва» організаторка Анастасія Побідаш.

За два попередні фестивалі, які теж проводили на підтримку Ірпеня, організаторам вдалося зібрати 75 тисяч гривень. Отримані кошти направили до Фонду відновлення Ірпеня на ремонт паркової зони міста та відбудову Державного податкового університету.

Варто зазначити, Центральний будинок культури Ірпеня, збудований в 1954 році, внесений ЮНЕСКО до списку об’єктів культури, які були пошкоджені внаслідок російської агресії в Україні. Зараз у переліку — 90 таких будівель.

Нагадаємо, раніше представник італійської компанії «Restauro e arte», яка спеціалізується на відновленні архітектурних та культурних пам’яток, Алессандро Чіні відвідав Ірпінь і разом із архітекторами Irpin Reconstruction Summit оглянув зруйнований Центральний будинок культури Ірпеня. Ця компанія допоможе правильно відновити зруйновану пам’ятку культури.

Читати також