Питання підвищення в Ірпінській громаді тарифів на водопостачання та водовідведення активно мусується вже не перший місяць. Підвищення тарифів лобіює мер Ірпеня Олександр Маркушин, який і є фактичним директором Ірпіньводоканалу. 23 вересня «тарифна» комісія прийняла рішення рекомендувати виконкому підвищити тарифи. Єдиний, хто виступив проти підвищення тарифів – перший заммера Андрій Кравчук.
Вже сьогодні на засіданні виконкому мер запропонує розглянути питання підвищення тарифів на воду. Втім, є висока ймовірність того, що члени виконкому не підтримають підвищення тарифів і відправлять питання на доопрацювання комісії з тарифів.
Справа в тому, що Ірпіньводоканал досі не пояснив громаді, як так сталося, що Ірпінь втратив абонентів Ворзеля та Бучі. І як так сталося, що вже два роки поспіль Ірпіньводоканал не отримує кошти за транспортування стоків.
Обидва питання стосуються ефективності управління КП «Ірпіньводоканал». І це при тому, що ключовою складовою підвищення тарифу у 2,5 рази є 36% у структурі водного тарифу саме зарплатної частини. Так, якщо керівництво підприємства довело його до зубожіння, то можливо, варто невідкладно відсторонити директора і його заступників, які отримують по 100 000 – 120 000 гривень, а мешканці повинні оплачувати таких «ефективних» менеджерів. То ж, розглянемо зарплати КП «Ірпіньводоканал».
Родинний підряд працевлаштував всіх підряд
Перше, що насторожує, це наявність цілих родин, які там працюють. Приведемо кілька прикладів (серед них є деякі, які справді чесно працюють всією родиною, але це винятки).
На підприємстві оформлена одразу вся родина екс-депутатки ІМР Валентини Кравченко: Кравченко Валентина Резікоєвна, Кравченко Валентин Андрійович та Кравченко Дарія Валентинівна.
Працюють у Ірпіньводоканалі й Волощук Віталій Володимирович, Волощук Володимир Станіславович, Волощук Галина Михайлівна, Волощук Олег Володимирович; Медвецька Лариса Василівна, Медвецький Олег Леонтійович та Медвецький Петро Олександрович; Остапчук Андрій Олексійович, Остапчук Надія Володимирівна та Остапчук Олег Вікторович; Руденко Богдан Станіславович, Руденко Дмитро Богданович, Руденко Сергій Миколайович і Руденко Юрій Іванович.
Також є випадки, коли працюють й трійцею: Ісаченко Олег Анатолійович, Ісаченко Олександр Олегович та Ісаченко Тетяна Олександрівна; Бондаренко Віктор Іванович, Бондаренко Світлана Іванівна та Бондаренко Юлія Володимирівна.
Приведемо ще переліки працівників, які працюють по двоє: Джижуленко Валентина Володимирівна та Джижуленко Олександр Сергійович; Артеменко Дмитро Миколайович та Артеменко Дмитро Іванович; Гладка Людмила Григорівна та Гладкий Андрій Миколайович; Гончар Ірина Дмитрівна та Гончар Сергій Максимович; Іванов Євген Сергійович та Іванов Сергій Володимирович; Кифорук Максим Володимирович та Кифорук Володимир Степанович.
Є тут і ймовірні родичі ірпінської бухгалтерії – Глужанець Костянтин Миколайович. Продовжувати ці переліки випадкових однофамільців можна ще довго. Але зупинимося на заробітних платах еліти підприємства.
Хто ж отримує найбільше в КП «Ірпіньводоканал»?
Лідерська «топ-двадцятка» комунального підприємства виглядає за даними червня 2024 року наступним чином. При тому, що Ірпіньводоканал є збитковим та грязне у боргах, найбільшу зарплату «на руки» нараховано директору КП Артуру Загодіренку – 83088 грн. (це більше, ніж у заступників міського голови).
Далі йдуть наступні працівники: Ісаченко Тетяна Олександрівна (63266 грн), Герасименко В’ячеслав Андрійович (56033 грн.), Чекригін Костянтин Іванович (56033 грн.), Рачинський Микола Степанович (53231 грн.), Калашнікова Катерина Миколаївна (49258 грн.), Герасименко Андрій Вячеславович (43632 грн.), Волощук Олег Володимирович (42197 грн.), Руденок Петро Миколайович (42197 грн.), Руденко Сергій Миколайович (41983 грн.), Ружин Віра Василівна (39435 грн.), Кифорук Володимир Степанович (38313 грн.), Тушинський Олег Анатолійович (37884 грн.), Волощук Володимир Станіславович (37853 грн.), Руденок Вікторія Анатоліївна (37604 грн.), Загура Олександр Анатолійович (37337 грн.), Майстренко В’ячеслав Миколайович (36671 грн.), Савченко Валентин Васильович (35752 грн.), Волощук Віталій Володимирович (35652 грн.) та Черноморд Андрій Сергійович (35421 грн.).
Таким чином, справи у КП «Ірпіньводоканал» настільки йдуть добре, що вони спокійно розподіляють мільйон гривень «на руки» серед двадцяти співробітників. Загалом у підприємстві працює 254 людини, серед яких вже встановлені і «мертві душі» ірпінського мера, і цілі клани родинних підрядів. Якщо ж брати інших 234-х працівників крім обраної «двадцятки», то їхня середня зарплата у червні 2024 року становила 18107 грн. При цьому, 26 працівників КП отримують менше 10 000 грн.
Замість висновків
Мешканці Ірпінської громади повинні володіти інформацією, як дерибаниться їхня абонплата через зарплатні схеми Маркушина та Загодіренка. Працівники КП «Ірпіньводоканал» повинні отримувати гідну оплату своєї праці. Не 10% «рулящих» по під 100 000 гривень, а усі без виключення працівники КП. З підприємства потрібно невідкладно звільнити тих, хто ні разу не був на робочому місці і через кого просто виводять кошти. Тарифи потрібно підвищувати, але не у 2,5 рази, щоб оплачувати у часи війни та збитків КП комфортне життя керівництва. Питання підняття тарифів потрібно відправити на доопрацювання на «тарифну комісію».
КП «Ірпіньводоканал» повинне надати актуальний аудит та взяти прозорість за основу у своїй роботі. І ще – директор КП «Ірпіньводоканал» Артур Загодіренко повинен пояснити, скільки втрачено абонентів та коштів у Бучі та Ворзелі. Повинен пояснити і написати заяву на звільнення. Подейкують, що Артура Загодіренка готові взяти на роботу в УЖКГ «Ірпінь». Місту дуже не вистачає двірників.