Головна НовиниІрпінь Ірпінь представили на всеукраїнських ветеранських заходах

Ірпінь представили на всеукраїнських ветеранських заходах

Автор: Max

На запрошення організаторів керівниця ірпінського Територіального центру соціального обслуговування Діана Бондар представила ірпінську громаду на двох ветеранських заходах, які відбулися днями у Вінниці: засіданні третього (виїзного) засідання комітету Всеукраїнської Асоціації Громад з питань ветеранів та ІІІ Всеукраїнському діалозі «Громади — ветеранам».

«На засіданні третього (виїзного) засідання комітету Всеукраїнської Асоціації Громад з питань ветеранів у рамках проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики» розповіли про новий вид професії в України — фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Це дає змогу надавачам соціальних послуг офіційно надати послугу супроводу ветеранів», — повідомила Діана Бондар.

Під час засідання також обговорили проєкт нормативного документу щодо надання пропозицій до проєкту постанови Кабінету Міністрів України стосовно «Порядку забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя». Проєкт нормативного акта направлять до Мінветеранів.

Очільниця терцентру соціального обслуговування взяла участь у ІІІ Всеукраїнському діалозі «Громади — ветеранам». На заході були присутні: в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, Віцепремʼєр-міністр, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, перший заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації Наталя Заболотна, народні депутати, представники місцевої влади, ветеранських та міжнародних організацій, модератор – Оксана Коляда, ексміністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

447888476 3743618452542909 4719843834667310905 N

Під час заходу учасники поділились практичними кейсами і практиками пілотних проєктів, які стосуються розбудови спроможностей громад щодо підтримки ветеранів і ветеранок, а також членів їхніх родин. Обговорили офіційно затверджені інструменти реінтеграції ветеранів за цей рік. Також розглянули загальнонаціональну мапу реабілітації країни.

Йшлося і про наскрізний кейс-менеджмент, який присутній на різних етапах: мобілізація (контракт) – служба – лікування (за потреби) – демобілізація – повернення в громаду.  Особливу увагу приділили питанню щодо підготовки громад до повернення Захисників і Захисниць з фронту.

448046189 3743618462542908 1333405046845188640 N

«Олександр Порхун зазначив, що після нашої перемоги Україна буде країною ветеранів і ветеранок, тому вже зараз держава разом з бізнесом та усім громадянським суспільством мають створити гідні, комфортні умови для них на кожному етапі. Починаючи з отримання статусів до працевлаштування і можливостей для самореалізації. І не лише для ветеранів, а й для членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів», — розповіла Діана Бондар.

Захід було організовано ГО «Простір можливостей» в партнерстві з IREX in Ukraine Міжнародним фондом «Відродження».

Нагадаємо, Діана Бондар вже три роки очолює ірпінський Територіальний центр соціального обслуговування. Зараз на обліку у терцентрі перебуває 93 людини. Але щомісяця ця цифра змінюється. Буває й до 150 осіб. Це – старенькі немічні люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, люди з інвалідністю та представники інших вразливих груп, життя яких просто немислиме без соціальної опіки. 

Читати також