Головна НовиниІрпінь Бучанські відьми: жінки на захисті громади (відео)

Бучанські відьми: жінки на захисті громади (відео)

Автор: Max

Андрій Верлатий, начальник штабу Бучанського ДФТГ, полковник:

«Ми встали перед проблемою: у нас є зброя, у нас є техніка, але у нас немає рук».

У травні 2023 року 90% Бучанського ДФТГ мобілізувалися до лав Збройних Сил. Чоловіків на варті громади замінили жінки. Вони полишили цивільні будні та взяли до рук зброю. Тут таких десятки і кличуть вони себе «Бучанські відьми».

Інна Вікторівна, позивний «Cherry», учасниця Бучанського ДФТГ:

«Треба йти кудись, щось робить, бо без нас ця війна не кінчиться. Зброю взяли, броніки наділи, каски на голову, ну якось так. Щоб було кого навчать, треба спочатку захистить».

Із такою мотивацією до Бучанських відьом долучилася Інна Вікторівна. Вчителька, багатодітна мати. Вікторія теж має трьох дітей і також за власним бажанням долучилася до ДФТГ.

Вікторія, позивний «Ніка», учасниця Бучанського ДФТГ:

«У мене чоловік прослужив два роки на нулі. Оскільки по здоров’ю він не може повернуться, вирішила, що тепер моя черга. Зброю перший раз в руки я взяла саме тут. Я прийшла сюди, як помічник кулеметника, за два місяці я стала вже кулеметником і мій перший досвід вже був стрільба по БПЛА».

Своїми підопічними пишається їхній інструктор Олексій Ковалевський, майор у відставці, списаний зі служби через поранення. 

Олексій Ковалевський, майор у відставці. Інструктор «Бучанських відьом»:

«У деяких моментах виконують краще, ніж чоловіки. Жінки відповідальніші. Якщо вона зараз взяла в руки зброю, то вона мотивована, впевнена, знає і хоче навчитися, бути не гірше чоловіків, тому вона цим найкраща».

Багато жінок, пройшовши підрозділ, теж мобілізувалися до війська. Деякі зайняли там високі посади.

Андрій Верлатий, начальник штабу Бучанського ДФТГ, полковник:

«У нас є дівчинка, яка ходила на національний супротив, навчалася, потім вона прийняла рішення для себе зайти у добровольче формування. Вона з добровольця, просто зі стрілка, стала черговим офіцером по підрозділу, потім вона прийняла рішення іти служити в ЗСУ. У нас вона пробула десь рік. І зараз вона командир штурмової роти, вчилася в Іспанії, Британії і командує штурмовиками».

Андрій Верлатий пишається тим, що дівчата долучаються до ЗСУ. Але для нього як для командира це велика проблема. Нових людей стає все менше і менше.

Андрій Верлатий, начальник штабу Бучанського ДФТГ, полковник:

«У нас є зброя, новітня зброя: браунінги, ДШК, КПВТ. У нас нові машини, які ми отримали завдяки співпраці територіальної громади. У нас не вистачає рук, дуже сильно не вистачає рук. Ми навчимо, ми допоможемо, ми зробимо все для того, щоб людина стала ефективною на своїй ділянці. Людина приходить сюди, вона допомагає собі. Не керівникам країни, не всій країні, вона допомагає собі, захищає свою домівку».

Долучитися до Бучанських відьом у складі ДФТГ може будь-який громадянин України старше 18 років без відкритих кримінальних справ, залежностей та психічних захворювань. У добровольчому формуванні наголошують, контракт добровольця – не вирок, його можна розірвати, як і будь-який інший. До того ж він не обмежує жінку у її правах: вона може виїхати закордон, зберігає середню заробітну плату на своїй основній роботі тощо.

Читати також