126 справ у сфері обігу наркотичних засобів розглянув Ірпінський міський суд у 2024 році. Про це в інтерв’ю журналістам ITV повідомив заступник голови Ірпінського міського суду Михайло Одарюк.
«На превеликий жаль, у цьому регіоні: в Ірпені, Бучі й Гостомелі, дуже поширені так звані «закладки» (ред. — зі сленгу схованка з наркотичною речовиною)», — розповідає Михайло Одарюк.
Більшість справ щодо обігу наркотичних засобів надходять до суду у спрощеному порядку. Вирок виносять протягом п’яти днів без виклику обвинуваченого чи прокурора лише за матеріалами справи.
Що ж до покарання, то якщо це перший раз, судді ставляться до обвинуваченого поблажливо. А ось у випадку повторності — покарання суворіше.
«Коли це перший раз, якщо особа розкаялась, вона не заперечує обставин, все визнає й обіцяє, що більше цього не зробить, то, зазвичай, ми накладаємо штрафи. Або зараз є новий вид покарання — пробаційний нагляд. Це не іспитовий строк, а окремо, коли особа від одного до трьох років має бути під наглядом пробаційної служби… Повторність у такому випадку вже не дозволяє призначити іспитовий строк, тобто людина має відбувати якесь реальне покарання. Скоріш за все, пов’язане з позбавленням або обмеженням волі», — пояснює заступник голови суду.
Більше про підсумки роботи Ірпінського міського суду за 2024 рік та плани на 2025-ий — у великому інтерв’ю з Михайлом Одарюком.